Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 12 czerwca 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

12 czerwca 2016 roku 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Witamy w naszej parafii Księdza Edwarda Hodurka – Pallotyna z Warszawy, który na każdej MszyŚwiętej wygłosi kazanie poświęcone obronie życia ludzkiego.
 2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, zaś przed kościołem odbywa się zbiórka pieniężna na Światowe Dni Młodzieży.
 3. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne połączone z modlitwą o poszanowanie życia.
 4. W poniedziałek, 13 czerwca, przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 5. Także w najbliższy poniedziałek odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych do Turzy Śląskiej.
 6. Również w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30 zapraszamy chętnych do pomocy w rozpoczynającym się malowaniu części naszego kościoła. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 7. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 8. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta z szczególnym udziałem dzieci szkolnych. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 10. W następną niedzielę będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Początek o godz. 12.00.
 11. Już dziś informujemy, że w poniedziałek 20 czerwca Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. Prosimy więc aby już w tym tygodniu załatwić nie cierpiące zwłoki kancelaryjne sprawy.
 12. Kontynuując kilkuletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy w poniedziałek, 20 czerwca zorganizować pielgrzymkę autokarową do kościoła Świętego Floriana w Żywcu. Pielgrzymi nawiedzą też żywiecką Konkatedrę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz odpoczną na nadbrzeżu Jeziora Żywieckiego (przy Zaporze w Tresnej). Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Przy zapisach prosimy podać numer PESEL.
 13. Przypominamy iż mamy w parafii ustanowionych 3 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. W związku z tym istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez chorych i starszych parafian także w niedziele i uroczystości kościelne. Jeśli ktoś pragnie skorzystać z tej możliwości prosimy o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii Parafialnej.
 14. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.
 15. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W sobotę, 28 maja 2016 roku minęła 5 rocznica pierwszego spotkania chętnych do jej tworzenia. W najbliższą niedzielę, 19 czerwca 2016 roku w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 członkowie orkiestry podziękują Bogu i ludziom za otrzymane w tym czasie dobro. W sierpniu tego roku Orkiestra została zaproszona na cykl koncertów do Kotliny Kłodzkiej. Orkiestra utrzymuje się wyłącznie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. Dlatego też w niedzielę, 19 czerwca po każdej Mszy Świętej przed kościołem będziemy mogli wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność. Starsi parafianie wspominają że istnienie parafialnej orkiestry dętej było jednym z pragnień budowniczego naszego kościoła Księdza Prałata Konrada Szwedy.
 16. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 17. W minionym tygodniu odszedł do Pana:śp. Antoni Białończyk. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.