Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 14 lipca 2013

 1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest specjalna comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 2. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W okresie wakacyjnym zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele. Przypominamy że, w okresie wakacyjnym Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy także o godz. 18.00.
 5. Osoby które w środę wyjeżdżają z księdzem proboszczem na rekolekcje oazowe do Rybnika-Chwałowic a nie mają możliwości dojechania tam we własnym zakresie proszone są o zgłoszenie tego w niedzielę lub poniedziałek w zakrystii lub kancelarii.
 6. Informujemy raz jeszcze że w lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w nie-które dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dni  poprzedzające to wydarzenie.
 7. Przypominamy że w najbliższych miesiącach (oprócz pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich) pragniemy pielgrzymować także do sanktuarium na Górze Świętej Anny. Młodzież zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce, która odbędzie się w dniach od 14 do 18 sierpnia tego roku na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i pozostawienie swoich danych kontaktowych. Zaś w dniach od 14 do 15 września udamy się z parafialną pielgrzymkę autobusową na Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy będą przyjmowane na początku września.
 8. Raz jeszcze podajemy do widomości że w dniach od 26 do 30 sierpnia odbędzie się XXXVII Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę. Całkowity koszt wynosi 120 zł. Zapisy dokonywane są w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie i w parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym. Szczegóły na plakacie umieszczonym w przedsionku kościoła
 9. Informujemy że od piątku, 16 sierpnia do piątku, 30 sierpnia nastąpią zmiany w funkcjonowaniu kancelarii parafialnej:- w piątek, 16 sierpnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.- od poniedziałku, 19 sierpnia do piątku, 30 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki po Mszy Świętej porannej (do godz. 9.00)- sprawy związane z ewentualnym pogrzebem będzie można ustalić z kapłanem dyżurującym każdego dniabezpośrednio po porannej i wieczornej Mszy Świętej.Prosimy więc aby do środy, 14 sierpnia załatwić w kancelarii konieczne sprawy, pobrać potrzebne zaświadczenia i pozwolenia.
 10. W czasie nieobecności na parafii księdza proboszcza (w związku z prowadzonymi przez niego rekolekcjami oazowymi) w aktualnych sprawach duszpasterskich, które muszą być załatwione niezwłocznie prosimy zwracać się do wyznaczonego przez Księdza Arcybiskupa na ten okres administratora parafii księdza Pawła Zielińskiego.
 11. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Dziś także do nabycia „Biuletyn Parafialny”, w którym wydrukowane są intencje mszalne na pozostałą cześć wakacji. Informujemy że do niedzieli, 1 września „Biuletyn Parafialny” nie będzie się ukazywał. Do tego czasu aktualne ogłoszenia duszpasterskie i porządek Mszy Świętych będą dostępne jedynie w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Małgorzata Maleska, śp. Krystyna Knop i śp. Józefa Groń Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.