Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 14 maja 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja 2017 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Kolektą wesprzemy Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, zaś przed kościołem odbywa się comiesięczna zbiórka przeznaczona na pomoc rodzinie w Aleppo, którą opiekuje się nasza parafia.

 

 1. Dziś w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe z udziałem tych dzieci.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana. Przypominamy, że w maju nie ma środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie „Katechezy Dorosłych”. Temat spotkania brzmi: „Objawienie publiczne a objawienia prywatne na przykładzie objawień fatimskich w setną ich rocznicę”.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 

 1. Również w czwartek, 18 maja, dzieci które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej będą pielgrzymować do sanktuarium na Górze Świętej Anny.

 

 1. W piątek, 19 maja przypada rocznica urodzin zaś w niedzielę, 21 maja dzień imienin Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

 

 1. Także w piątek wspominać będziemy 25 rocznicę śmierci Księdza Biskupa Józefa Kurpasa – byłego biskupa pomocniczego diecezji katowickiej. Prośmy dla niego o radość życia wiecznego.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła i renowacji witraży).

 

 1. W czwartek, 18 maja parafia Świętego Antoniego w Chorzowie zaprasza na konferencję „Trwajmy mocni w wierze” zorganizowaną z okazji 90 rocznicy urodzin Benedykta XVI. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 17.00.

 

 1. Również w najbliższy czwartek, w Zespole Szkół Technicznych numer 2 w Chorzowie imienia Mariana Batko, odbędzie się sesja naukowa oraz uroczyste nadanie auli tej szkoły imienia Sługi Bożego Księdza Jana Machy. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00 w kościele Świętej Jadwigi w Chorzowie.

 

 1. W środę 24 maja, w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Próby dla kandydatów do bierzmowania związane z tym wydarzeniem odbędą się w naszym kościele w piątek, 19 maja o godz. 19.00 i we wtorek, 23 maja o godz. 19.00.

 

 1. Doroczna pielgrzymka mężczyzn do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w tym roku w niedzielę 28 maja. Zachęcamy do zarezerwowania czasu i licznego udziału w pielgrzymce. Oprócz pielgrzymki pieszej będzie także możliwość pojechania do Piekar Śląskich specjalnym autobusem. Wyjazd nastąpi o godz. 7.30, a koszt wynosi 15 zł. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy w naszym kościele w niedziele o godz. 15.15 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej oraz na majowe Apele Maryjne odbywające się każdego dnia o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w niesprzyjającą pogodę w krypcie kościoła).

 

 1. W najbliższy wtorek, 16 maja w Święto Świętego Andrzeja Boboli, minie 25 rocznica przyjęcia święceń prezbiteratu przez naszego księdza proboszcza Damiana Gajdzika, których udzielił mu w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach ówczesny metropolita katowicki Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń. Dzień ten jubilat przeżyje na świętowaniu wraz z całą rocznikową wspólnotą kapłańską. W naszym kościele ksiądz proboszcz odprawi uroczystą Mszą Świętą dziękczynną w niedzielę, 21 maja o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej dziękczynnej modlitwie. W tę niedzielę, od godz. 17.00, ksiądz proboszcz zaprasza wszystkich na wspólne świętowanie swego jubileuszu do ogrodów parafialnych. W wypadku niesprzyjającej pogody to popołudniowe spotkanie odbędzie się w krypcie naszego kościoła. Zakończy się ono Apelem Jasnogórskim.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Robert Szołtysek, śp. Adolf Ziółkowski, śp. Stefan Mysiakowski i śp. Gertruda Szczęsnowicz. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.