Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 14 października 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14 października 2018 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Zachęcamy by po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej.

 1. W związku ze wspomnieniem Świętej Teresy z Avila Siostry Karmelitanki Bose z katowickiego klasztoru zapraszają w poniedziałek, 15 października 2018 roku do swojej kaplicy na Msze Święte o godz. 6.30 i o godz. 18.00. W katowickiej Wspólnocie Sióstr przebywa nasza parafianka Siostra Barbara (Mariola) Wodarz. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

 1. We wtorek 16 października 2018 roku przypada Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. Jest to także 40 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka kardynała Karola Wojtyły. W tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.

 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do salki Domu Katechetycznego na spotkanie Katechezy Dorosłych.

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele misyjne z racji rozpoczynającego się wtedy Tygodnia Misyjnego.

 1. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na pielgrzymkę na Cypr organizowaną w dniach od 22 do 29 kwietnia 2019 roku. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 złotych. Zwracamy uwagę że nastąpiła zmiana terminu zakończenia pielgrzymki.

 1. Po przerwie wznowiła działalność nasza Biblioteka Parafialna. Chętnych zapraszamy w każdy wtorek od godz. 8.45 do godz. 9.15 oraz w czasie comiesięcznych spotkań Katechezy Dorosłych i Kręgu Biblijnego. Biblioteka mieści się w jednej z salek Domu Parafialnego. Dziękujemy Panu Mirosławowi Danchowi, jego córce Pani Martynie oraz Panu Kamilowi Mizerze za uporządkowanie na nowo zbiorów bibliotecznych.

 1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy w dniach od 5 do 13 maja 2019 roku do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem. Szczegółowe informacje umieszczanie są na plakacie wywieszonym w gablotce.

 1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy już zalecania za zmarłych z okazji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Zalecania można wypisywać na zwykłych kartkach. Można też u ministrantów pobrać formularz zalecek. Do-łączamy go również do dzisiejszego Biuletynu Parafialnego.

 1. Młodzież oazowa rozprowadza dziś przed kościołem znicze nagrobkowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby parafialne (sfinansowanie oazowego wyjazdu formacyjnego).

 1. Od początku listopada w naszej parafii zacznie funkcjonować Poradnia Życia Rodzinnego. Zasadniczo w każdy I poniedziałek miesiąca od godz. 17.00 do godz. 18.00 będzie ona dostępna dla wszystkich potrzebujących fachowej porady. Jeśli czas otwarcia okaże się niewystarczający do zrealizowania potrzeb zainteresowanych pojawią się nowe terminy korzystania z poradni. W ramach Poradni Życia Rodzinnego, będą odbywać się również spotkania dla narzeczonych. Zapisów i ustalania terminów spotkań należy dokonać drogą telefoniczną (numer telefonu: 886 795 390).

 1. Od listopada zmienia się także forma organizowania nauk przedmałżeńskich w naszej parafii. Ze względów organizacyjnych zainteresowani na wyznaczony termin powinni się zgłosić telefonicznie przynajmniej tydzień przed rozpoczęciem tych nauk. Najbliższy termin rozpoczęcia nauk to piątek, 16 listopada 2018 roku. Numer telefonu zgłoszeniowego to: 886 795 390.

 1. Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom składamy jak najlepsze życzenia i dziękujemy za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia.

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia kalendarz na rok 2018 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bolesław Żurek, śp. Feliks Nowak, śp. Augustyn Bujak, śp. Anna Hamerla, śp. Marta Cierpka i śp. Łucja Maciejewska. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.