Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 14 stycznia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

14 stycznia 2018 roku

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś Przypada także Światowy Dzień Emigranta. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.

 

 1. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chórów. Szczegóły koncertu są umieszczone na plakacie przy wyjściu z kościoła.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W ramach inauguracji Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa w najbliższy wtorek, 16 stycznia o godz. 18.00 w kościele Świętej Barbary w Chorzowie zostanie odprawiona Msza Święta, której będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc – Metropolita Katowicki.

 

 1. W środę, 17 stycznia przypada 40 rocznica śmierci Księdza Biskupa Juliusza Bieńka – byłego biskupa pomocniczego diecezji katowickiej. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 

 1. Także w czwartek, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się do Boga aby „nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz”.

 

 1. Również w czwartek, 18 stycznia 2018 roku o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Batory” odbędą się Chóralne Spotkania Kolędowe. Podczas koncertu wystąpią chóry zrzeszone w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr (okręg chorzowsko-świętochłowicki). W czasie koncertu zagra też nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.

 

 1. W sobotę, 20 stycznia 2018 roku po Mszy Świętej o godz. 8.00 w salce Domu Katechetycznego odbędzie Spotkanie Opłatkowe dla członków Żywego Różańca.

 

 1. Również w sobotę, o godz.19.00 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Kolęd i Pastorałek oraz wspólne kolędowanie. W koncercie wystąpi nasza parafianka Pani Agnieszka Wójcik oraz nasz organista Pan Krzysztof Świda.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na trwającą renowację witraży i zamierzone malowanie chóru i remont organów). Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. Kończymy tegoroczne Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. Dziś odwiedzimy jeszcze parafian mieszkających przy ulicy Beskidzkiej. Parafianie, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie będą mogli to uczynić w najbliższy poniedziałek, 15 stycznia w ramach tzw. Kolędy dodatkowej. Jutro rano można jeszcze zgłosić taką chęć w Kancelarii Parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że choć Odwiedziny Duszpasterskie w ramach Kolędy dodatkowej rozpoczną się o godz. 15.00 to w związku z odwiedzanymi mieszkaniami znajdującymi się na obszarze całej parafii kapłan pod konkretny adres przybędzie o trudnej do wyznaczenia godzinie. Jeżeli ktoś z bardzo ważnych powodów chciałby przyjąć kapłana o określonej godzinie prosimy tę informację podać przy okazji zgłaszania w kancelarii.

 

 1. Już dziś podajemy do wiadomości że w środę, 21 lutego 2018 roku o godz. 18.30 na probostwie naszej parafii odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników tegorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Na spotkanie przybędzie franciszkanin Ojciec Gerwazy – przewodnik tej pielgrzymki.

 

 1. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowania za udział we Mszy Świętej, złożone i przesłane życzenia oraz inne wyrazy życzliwości okazane mu w związku z 52 rocznicą jego urodzin.

 

 1. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej serdecznie zaprasza na kolejny Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 20 stycznia 2018 roku od godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego przy ulicy Chrobrego 17. Bezalkoholową zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Bilety do nabycia w tamtejszej Kancelarii Parafialnej. Cena biletu wynosi 70 złotych od osoby.

 

 1. W najbliższych dniach w Chorzowie odbędzie się szereg imprez przeznaczonych dla mieszkańców naszego miasta. Szczegóły tych wydarzeń umieszczone są na plakatach.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest do nabycia także „Kalendarz Katolicki” na rok 2018.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Gertruda Kołodziej, śp. Zbigniew Banach, śp. Zbigniew Uciechowski i śp. Irmgarda Fica. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.