Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 15 listopada 2015

 1. W dzisiejszą XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego przeżywamy w naszej Archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii, związane z koniecznymi remontami obiektów parafialnych. Przed kościołem zaś odbywa się zbiórka na Fundację Papieską „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 2. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę, 18 listopada o godz. 19.00 na probostwie będzie miało miejsce kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Zespołu Synodalnego.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą szkolną. Będzie to także Msza Święta sprawowana za naszych ministrantów i ich rodziny z racji przypadającego w najbliższą sobotę 21 listopada wspomnienia Świętego Tarsycjusza. Zapraszamy na tę Mszę Świętą także byłych ministrantów oraz rodziców i rodzeństwo ministrantów. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 6. W piątek o godz. 18.30 w salce Domu Katechetycznego odbędą się kolejne nauki przedślubne dla narzeczonych.
 7. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Kolektą w tym dniu wesprzemy potrzeby archidiecezji.
 8. Również w niedzielę, 22 listopada o godz. 12.00, z racji przypadającego w bieżącym tygodniu wspomnienia Świętej Cecylii zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Świętą z udziałem chóru działającego na terenie naszej parafii.
 9. Jeszcze raz przypominamy, że w poniedziałek, 23 listopada rozpoczniemy Odwiedziny Duszpasterskie. Na początku udamy się do parafian mieszkających przy ulicach: Morcinka, Reymonta, Kędzierzyńskiej, Zabrskiej, Raciborskiej i Strzelców Bytomskich. W gablotce podany jest szczegółowy plan Kolędy. Prosimy się z nim zapoznać i wskazać na ewentualne nieprawidłowości.
 10. Informujemy iż można korzystać z naszej Biblioteki Parafialnej. Mieści się ona w salce Domu Katechetycznego i jest czynna w każdy I i III poniedziałek miesiąca w od godz. 17.15 do godz. 18.00.
 11. Przeżywany dziś Dzień Muzyki Liturgicznej jest stosowną okazją aby podziękować tym, którzy tworzą oprawę muzyczną liturgii w naszej parafii. Dziękujemy więc naszym panom organistom: Tomaszowi Zadorze i Krzysztofowi Świdzie za animację śpiewów w czasie liturgii i nabożeństw paraliturgicznych oraz tworzenie i uczenie nowych pieśni, dziękujemy panu Tomaszowi Buli i panu Danielowi Zimochowi za prowadzenie śpie-wów w czasie procesji poza terenem kościoła, dziękujemy psałterzystom wykonującym psalmy responsoryjne w czasie Mszy Świętych, dziękujemy Scholi Dziecięcej pod opieką pani katechetyki Aleksandry Kozak i pani Natalii Żochowskiej oraz Scholi Młodzieżowej tworzącym oprawy muzyczne śpiewów w czasie Mszy Świętych z udziałem dzieci i młodzieży, dziękujemy chórowi pod dyrekcją pani Cecylii Knopp, dziękujemy Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją pana Stanisława Skrabla za ubogacanie najbardziej uroczystych celebracji liturgicznych i rozsławianie naszej parafii w innych miejscowościach i diecezjach. Wszystkim parafianom dziękujemy za piękny liturgiczny śpiew wyróżniający naszą wspólnotę parafialną pośród innych wspólnot.
 12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” i kolejny numer czasopisma „Spotkania”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Anna Hyla, śp. Janusz Ugorek, śp. Franciszek Gerstner i śp. Henryk Lisiewski.Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.