Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 16 marca 2014

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii, przed kościołem zaś odbywa się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 2. Dziś o godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę, 19 marca przypada Uroczystość Świętego Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu nie będzie Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Po Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania w maju tego roku.
 6. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych są przyjmowane w zakrystii i kancelarii parafialnej. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.
 7. W naszej parafii rezerwowanych jest w ostatnim czasie dość sporo intencji Mszy Świętych. Cieszy fakt że pamiętamy o naszych bliskich, żywych i zmarłych oraz o rocznicach wydarzeń życiowych i rocznicach śmier-ci. Od ubiegłego roku, gdy w naszej parafii posługuje zasadniczo tylko 3 kapłanów nie zawsze wszyscy chętni mogą mieć sprawowaną Mszę Świętą w zamówionej intencji w danym dniu i o danej odpowiedniej dla siebie godzinie. Dlatego pragniemy zaproponować parafianom realizowaną już w innych parafiach praktykę. Polega ona na tym że Msza Święta zarezerwowana w naszej parafii jest odprawiana przez jakiegoś kapłana w danym dniu poza naszym kościołem, natomiast u nas jest ogłaszana intencja i włączona do modlitwy wiernych na wybranej przez ofiarodawcę Mszy Świętej. Jeśli taka praktyka się przyjmie wśród naszych parafian będziemy ją kontynuować, jeśli nie, zrezygnujemy z niej. Przy tej okazji warto przypomnieć prawdę teologiczną że każda Msza Święta jest zawsze Ofiarą składaną Bogu Ojcu przez Chrystusa i cały Kościół. Tak zwana intencja mszalna czyni Mszę Świętą jedynie symbolicznie bliższą danej społeczności.
 8. Prosimy o zapoznanie się z wywieszonymi informacjami o promocji książki poświęconej błogosławionemu Janowi Pawłowi II, o ekspozycji „Niebo pośród codzienności” w chorzowskim skansenie, o Drodze Krzyżowej dla samotnych na Kalwarii Panewnickiej, o Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności oraz o terminach spotkań władz Chorzowa z mieszkańcami naszego miasta.
 9. Za nami wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc oraz delegowani przez niego wizytatorzy. Wizytacja objęła okres ostatnich 7 lat życia naszej parafii. Pragniemy podziękować tym którzy w tym minionym okresie dbali o sprawy duchowe i materialne naszej wspólnoty. Dziękujemy kapłanom, pracownikom świeckim i wszystkim parafianom, którzy cokolwiek dla spraw parafii uczynili. Dziękujemy szczególnie za przygotowanie samego czasu wizytacji. Otrzymaliśmy jako parafia ocenę ludzką naszych dotychczasowych poczynań oraz wskazówki na przyszłość. Ważniejsze jest jednak to jak oceni nas Bóg, gdyż przede wszystkim dla Niego podejmujemy nasze wysiłki. Każdemu więc według tego na ile czuje się współodpowiedzialny za los parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać’!
 10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Paweł Krawczyk, śp. Anastazy Caban i śp. Barbara Herzog. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.