Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 17 listopada 2013

 1. W dzisiejszą XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego przeżywamy w naszej archidiecezji Dzień Muzyki Liturgicznej.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na kolejne niedzielne nabożeństwo za zmarłych zalecanych.
 3. Od poniedziałku, 18 listopada rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie zwane Kolędą. Kolędę rozpoczniemy u mieszkańców ulic Szpitalnej, Sztygarskiej 12, Szybowej, Świętej Kingi, Wandy i Żołnierzy Września, potem zaś odwiedzać będziemy parafian mieszkających na poszczególnych ulicach ułożonych w porządku alfabetycznym. Kolejność odwiedzin danego dnia kolędy w tym roku będą wyznaczać zmniejszające się numery domów, pięter i mieszkań. Prosimy o zapoznanie się z wywieszonym w gablotce i umieszczonym na stronie internetowej parafii szczegółowym planem Kolędy oraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi odwiedzin duszpasterskich. Jeśli w wywieszonym planie znajdują się jakieś błędy czy nieścisłości prosimy o zgłoszenie tego w kancelarii parafialnej. Plan wywieszony w ubiegłym tygodniu został w paru miejscach poprawiony. Ofiary złożone w czasie odwiedzin duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczymy przede wszystkim na trwające i planowane remonty i inwestycje w naszej parafii.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą szkolną. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 6. W sobotę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta za naszych ministrantów i ich rodziny z racji przypadającego w tym tygodniu wspomnienia Świętego Tarsycjusza. Zapraszamy na tę Mszę Świętą także byłych ministrantów oraz rodziców i rodzeństwo ministrantów.
 7. W niedzielę, 24 listopada, przypada Uroczystość Chrystusa Króla. Kolektą w tym dniu wesprzemy potrzeby archidiecezji.
 8. Również w niedzielę, 24 listopada o godz. 9.00, z racji przypadającego w bieżącym tygodniu wspomnienia Świętej Cecylii zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Świętą z udziałem chóru.
 9. Przeżywany dziś Dzień Muzyki Liturgicznej jest stosowną okazją aby podziękować tym, którzy tworzą oprawę muzyczną liturgii w naszej parafii. Dziękujemy więc naszym panom organistom: Tomaszowi Zadorze i Krzysztofowi Świdzie za animację śpiewów w czasie liturgii i nabożeństw paraliturgicznych oraz tworzenie nowych pieśni, dziękujemy panu Tomaszowi Buli za prowadzenie śpiewów w czasie procesji poza terenem kościoła, dziękujemy psałterzystom wykonującym psalmy responsoryjne w czasie Mszy Świętych, dziękujemy Scholi Dziecięcej pod opieką pani katechetyki Aleksandry Kozak i Scholi Młodzieżowej tworzącym oprawy muzyczne śpiewów w czasie Mszy Świętych z udziałem dzieci i młodzieży, dziękujemy Chórowi pod dyrekcją pani Cecylii Knopp, dziękujemy Dziecięco – Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją pana Stanisława Skrabla za ubogacanie najbardziej uroczystych celebracji liturgicznych i rozsławianie naszej parafii w innych miastach i diecezjach. Dziękujemy panu Jerzemu Długajowi za bezinteresowne prowadzenie nauki gry na instrumentach. Wszystkim parafianom dziękujemy za piękny liturgiczny śpiew wyróżniający naszą wspólnotę parafialną pośród innych wspólnot.
 10. Informujemy iż można korzystać z naszej Biblioteki Parafialnej. Mieści się ona w salce Domu Katechetycznego i jest czynna w każdy poniedziałek w od godz. 17.00 do 18.00.
 11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” oraz kalendarz z wizerunkiem naszego sanktuarium.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Ciszak i śp. Henryk Syma.Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.