Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 17 stycznia 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17 stycznia 2016 roku

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Dziś także przypada 38 rocznica śmierci Księdza Biskupa Juliusza Bieńka – byłego biskupa pomocniczego diecezji katowickiej. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 2. Gościmy w naszej parafii Kolędników Misyjnych z Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego. Pod koniec każdej Mszy Świętej dzieci zaprezentują krótkie przedstawienie misyjne, a po Mszach Świętych przed kościołem zbiorą ofiary dla dzieci z Madagaskaru.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy do naszego kościoła na Nieszpory Niedzielne a o godz. 17.00 ma Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu chórów.
 4. W poniedziałek, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się do Boga aby „nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz”.
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 6. Na prośbę wielu parafian od tego roku kalendarzowego tradycyjną Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odprawiać zasadniczo po środowej Mszy Świętej porannej. Zapraszamy.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. W niedzielę 31 stycznia w ramach popołudniowego nabożeństwa w naszym kościele pragniemy przeżyć tak zwane „Pożegnanie żłóbka” z udziałem dzieci i młodzieży. Chętnych do zaśpiewania kolędy lub zagrania jej na instrumencie prosimy o zgłoszenie swego udziału w zakrystii, w kancelarii lub u katechetów.
 10. Zainteresowanych informujemy że Dni Skupienia dla narzeczonych odbędą się w roku 2016 w krypcie kościoła Świętego Józefa w Chorzowie w następujących terminach: 5 marca, 4 czerwca, 3 września i 19 listopada.
 11. W związku z pojawiającymi się problemami wynikającymi z niewłaściwego rozumienia roli chrzestnych w procesie troski o wiarę młodego człowieka informujemy że, osoby które proszą o zaświadczenie umożliwiające im pełnienie godności ojca lub matki chrzestnej powinny uzyskać je osobiście w Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia, z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym mającej się odbyć uroczystości chrzcielnej. Przypominamy też że, godność ojca lub matki chrzestnej może pełnić jedynie wierzący katolik, którego wiara przejawia się w życiu zgodnym z nauką Kościoła.
 12. Kontynuujemy Odwiedziny Duszpasterskie. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy Gwareckiej. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 13. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie zaprasza w sobotę, 6 lutego o godz. 20.00 na Bal Karnawałowy,  który odbędzie się w Domu Parafialnym przy ulicy Chrobrego 17. Organizatorzy zapewniają wodzireja, dobre jedzenie oraz zabawę do białego rana. Koszt balu wynosi 60 złotych od osoby. Zapisy w kancelarii parafii Świętej Jadwigi.
 14. Ksiądz Proboszcz składa serdeczne podziękowania za udział we Mszy Świętej, złożone i przesłane życzenia oraz inne wyrazy życzliwości okazane mu w związku z 50 rocznicą jego urodzin.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefania Hennek, śp. Roman Szula i śp. Jadwiga Płoszaj. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.