Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 18 czerwca 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

18 czerwca 2017 roku

 

 

 1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesja dookoła kościoła. Dziś odprawimy nabożeństwo o godz. 15.15 a od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę od godz. 17.00 na adorację. Ze względu na nabożeństwo eucharystyczne nie będzie środowej nowenny.

 

 1. We wtorek, 20 czerwca 2017 roku o godz. 19.00 w ramach Katechezy Dorosłych zapraszamy do Domu Katechetycznego na bezpłatną projekcję filmu „War Room – Siła modlitwy”. Szczególnie zapraszamy małżeństwa, film dotyka bowiem problemów małżeńskich i rodzinnych, z jakimi na co dzień się borykają oraz mobilizuje do myślenia o swoim życiu oraz o mocy swej wiary i modlitwy.

 

 1. Także we wtorek, 20 czerwca o godz. 19.00 na probostwie rozpocznie się ostatnie w tej kadencji spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

 1. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W czwartek, 22 czerwca będziemy w naszym kościele sprawować Msze Święte dziękczynne za łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. O godz. 13.00 zapraszamy na Mszę Świętą Społeczność Gimnazjum numer 4, zaś o godz. 17.00 Społeczność Szkoły Podstawowej numer 13.

 

 1. W czwartek, 22 czerwca, o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Katowicach (ulica Generała Hallera 28) odbędzie się Przegląd Twórczości Teatru Tańca. W ramach tego przeglądu wystąpi między innymi niezwykle uzdolniona tancerka młodego pokolenia, nasza parafianka Wiktoria Ślizewska. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablotce.

 

 1. W piątek, 23 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę, 24 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W tym dniu o godz.16.00, zapraszamy do ogrodów parafialnych na spotkanie podsumowujące rok formacji, Dzieci Maryi, Oazę i Ministrantów oraz rodziców dzieci i młodzieży należących do tych grup.

 

 1. W niedzielę, 25 czerwca, w czasie Mszy Świętej sprawowanej w kościele Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Poznaniu swe pierwsze śluby zakonne złoży Siostra Ewelina Majkowska, należąca do Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Siostra Ewelina pochodzi z Bielska-Białej lecz ostatnie lata przed wstąpieniem do zgromadzenia mieszkała na terenie naszej parafii.

 

 1. Kolekta następnej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła i renowacji witraży) zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka przeznaczona na pomoc rodzinie w Aleppo, którą opiekuje się nasza parafia.

 

 1. Informujemy, że od 4 do 6 września 2017 roku odbędzie się pielgrzymka autokarową do Lichenia, Kalisza i okolic. Koszt pielgrzymki wynosi 200 złotych (bez wyżywienia). Noclegi będą w hotelu w pobliżu bazyliki licheńskiej w 4 osobowych pokojach. Chętnych prosimy o zapisanie się w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Od nowego roku szkolnego zakończy posługę w naszej parafii dotychczasowy wikariusz ksiądz Andrzej Sacher. Ksiądz Andrzej został wykładowcą prawa kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jako rezydent zamieszka w parafii Ducha Świętego w Wodzisławiu Śląskim. W jego miejsce Ksiądz Arcybiskup zamianował do naszej parafii nowego wikariusza, którym będzie ksiądz Michał Łatuszyński dotychczasowy wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich. Księdza Michała powitamy w naszej parafii na początku września.

 

 1. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Orkiestra przeżywa w tym roku 6 rocznicę swego powstania. Latem tego roku Orkiestra została zaproszona na cykl koncertów do Małopolski. Orkiestra utrzymuje się wyłącznie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. Dziś po każdej Mszy Świętej przed kościołem możemy wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność. Wieczorem zaś nasza Orkiestra wystąpi na III Przeglądzie Orkiestr Parafialnych w Radzionkowie.

 

 1. Dziś w całej naszej archidiecezji odbywają się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Po wszystkich Mszach Świętych można oddać głos na 2 osoby wybrane z listy zgłoszonych kandydatów zaznaczając swój wybór na przygotowanej karcie do głosowania i wrzucając do pojemnika umieszczonego na placu kościelnym.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Roman Moroń i śp. Waldemar Mazur. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.