Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 18 października 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 października 2020 roku

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający w Kościele Tydzień Misyjny. Kolekta jest przeznaczona na cele misyjne. a przed kościołem odbywa się zbiórka na chorzowskie „Hospicjum”.
 1. Dziś o godz. 10.30 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta dziękczynno-błagalna do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za remont organów oraz za osoby, które ten remont przeprowadziły. W czasie niej po raz pierwszy zabrzmią odrestaurowane sanktuaryjne organy. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Prałat Jan Waliczek – dyrektor Studium Organistowskiego Archidiecezji Katowickiej.
 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Zachęcamy by nabożeństwo połączyć z udziałem we Mszy Świętej.
 1. We wtorek odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 1. Także we wtorek 20 października, w czasie dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16.00 Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży która ze względu na pandemię nie mogła go przyjąć wiosną obecnego roku. Na tę Mszę Świętą zapraszamy zwłaszcza rodziców, rodzeństwo i rodziny naszych bierzmowańców. W czasie Mszy Świętej zostanie zebrana kolekta przeznaczona na cel Funduszu Stypendialnego im. Błogosławionego Księdza Emila Szramka, poprzez który wspiera się stypendiami zdolną młodzież, pochodzącą z niezamożnych rodzin. Druga próba dla kandydatów do bierzmowania związana z tym wydarzeniem odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 19 października o godz. 18.45. We wtorek nie będzie wieczornego Nabożeństwa Różańcowego.
 1. Również w najbliższy wtorek po wieczornej Mszy Świętej w naszym kościele odbędzie się drugie spotkanie organizacyjne dla osób uczęszczających do VIII klasy szkoły podstawowej (i starszych) chcących rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w 2021 roku. To kolejne spotkanie musi być zorganizowane gdyż wielu młodych ludzi (i ich bliscy), zignorowało ogłoszenia dotyczące terminu i formy zgłaszania się oraz nie zapisało się na przygotowanie w wyznaczonym czasie a teraz ma pretensje do parafii o brak stosownych informacji. Na to spotkanie nich przyjdą tylko ci, którzy nie byli na spotkaniu 6 października 2020 roku.
 1. W czwartek, 22 października 2020, we wspomnienie Świętego Jana Pawła II, przypada 72 rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Kardynała Augusta Hlonda – pierwszego biskupa katowickiego a później Prymasa Polski. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 1. Także w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele cotygodniowa Msza Święta szkolna. W związku z panującą pandemią o uczestnictwie dzieci w tej Mszy Świętej niech zadecydują ich rodzice.
 1. W następną środę, 28 października będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego z racji przypadającej w tym dniu 59 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Już w najbliższą niedzielę, 25 października, o godz. 12.00 w naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę Świętą za żyjących i zmarłych budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła i parafii.
 1. Przyjmujemy zalecania za zmarłych z racji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Można je wypisać na zwykłych kartkach lub pobrać w przedsionku naszego kościoła. W tym roku „zalecki’ można składać tylko w Kancelarii Parafialnej oraz przed lub po Mszy Świętej do specjalnej zamkniętej skarbonki wystawionej w naszym kościele przy figurze Świętego Floriana.
 1. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez ofiary składane do skrzynki umieszczonej pod chórem oraz przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
 1. W przedsionku kościoła można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wanda Smykała, śp. Felicja Gandecka i śp. Klara Wnuczek. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.