Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 18 września 2016 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18 września 2016 roku

 

 

1. Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

2. Dzisiaj w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla gromadzą się na corocznym Dniu Wspólnoty grupy Dzieci Maryi.

3. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej w kościele odbędzie się zebranie rodziców dzieci ze Szkół Podstawowych numer 13 i numer 15 poświęcone sprawom związanym z I Komunią Świętą w roku 2017.

6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Po Mszy Świętej w salce Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie scholi.

7. Także w czwartek 22 września o godz. 18.00 w kościele Świętego Antoniego w Chorzowie zostanie odprawiona Msza Święta oraz nabożeństwo ku czci Świętej Rity.

8. W sobotę obchodzi imieniny Ksiądz Biskup Gerard Bernacki – emerytowany biskup pomocniczy naszej archidiecezji.

9. Także w sobotę, 24 września odbędzie się doroczna pielgrzymka dekanatów chorzowskich do Piekar Śląskich. Rozpocznie się ona rozważaniem Drogi Krzyżowej na Wzgórzu Piekarskim o godz. 14.00. Msza Święta z udziałem kapłanów dekanatu zostanie odprawiona o godz. 16.00 w bazylice. Osoby, które pragną pojechać specjalnym autobusem mogą zgłaszać się w Kancelarii Parafialnej. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt wyjazdu wy-nosi 15 złotych. W tym dniu nie będzie w naszym kościele popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.

10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii.

11. Już dziś informujemy że w poniedziałek, 26 września o godz. 19.00 na probostwie rozpocznie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

12. Osoby uczęszczające do III klasy gimnazjum i starsze, które chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy by wypełniły specjalny formularz zgłoszeniowy, który można otrzymać i oddać w Kancelarii Parafialnej. Pierwsze spotkanie zgłoszonych kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, 3 października po wieczornej Mszy Świętej.

13. Jesienią bieżącego roku zaplanowano Narodową Pielgrzymkę do Rzymu. Wiernych Archidiecezji Katowickiej zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach od 19 do 23 października 2016 roku. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.

14. Przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele została umieszczona specjalna skrzynka do której można wrzucać intencje modlitewne za żyjących i zmarłych. Będą one odczytywane w czasie cotygodniowego wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana i środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeśli ta propozycja spotka się z krytyką ze strony parafian odstąpimy od niej.

15. Bardzo ciężkim doświadczeniem życiowym dla wielu jest śmierci bliskiej osoby. Jako Wspólnota Parafialna chcielibyśmy jeszcze mocniej towarzyszyć modlitewnie zmarłym i ich bliskim przeżywającym trudne chwile. Dlatego pragniemy wprowadzić zwyczaj by w czasie każdej Mszy Świętej odprawianej w naszym kościele od chwili zgłoszenia śmierci aż do pogrzebu modlić się za zmarłą osobę oraz podawać informacje o dacie, godzinie i miejscu pogrzebu a także wywieszać stosowną wiadomość w gablotce. Pragniemy przy tym uszanować wolę bliskich dlatego w każdym przypadku będziemy ich pytać o wyrażenie zgody. Jeśli inicjatywa spotka się z krytyką ze strony parafian odstąpimy od niej.

16. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biule-tyn Parafialny”.

17. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Molek, śp. Dorota Kraśnicka, śp. Janina Rychter, śp. Zofia Manowska i śp. Ludwik Gruba. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.