Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 19 października 2014

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny. W modlitwach pamiętajmy o dziełach misyjnych i o misjonarzach. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby misyjne Kościoła.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Od poniedziałku do soboty po porannej Mszy Świętej, po Nabożeństwie Różańcowym oraz po wieczornej Mszy Świętej w przedsionku naszego kościoła będą przyjmowane zapisy do Żywego Różańca.
 3. Młodzież oazowa rozprowadza dziś przed kościołem znicze nagrobkowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby parafialne (sfinansowanie oazowego wyjazdu formacyjnego).
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 5. W środę, we wspomnienie Świętego Jana Pawła II papieża przypada 66 rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Kardynała Augusta Hlonda – pierwszego biskupa katowickiego a później Prymasa Polski. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 7. W najbliższą sobotę 80 rocznicę swych urodzin będzie obchodził Ksiądz Arcybiskup Senior Damian Zi-moń. Otoczmy go naszymi modlitwami.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowany w Piekarach Śląskich nowy Dom Pielgrzyma.
 9. W następny wtorek, 28 października będziemy przeżywać liturgiczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego z racji przypadającej w tym dniu 53 rocznicy konsekracji naszego kościoła. W niedzielę, 26 października, o godz. 10.30 w naszym kościele odprawimy uroczystą Mszę Świętą za żyjących i zmarłych budowniczych, fundatorów i dobrodziejów naszego kościoła i parafii. Na tę Mszę Świętą zapraszamy poczty sztandarowe i naszą orkiestrę.
 10. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy już zalecania za zmarłych z okazji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Zalecania można wypisywać na zwykłych kartkach. Można też u ministrantów pobrać formularz zalecek. Dołączamy go również do dzisiejszego Biuletynu Parafialnego.
 11. W ubiegłą niedzielę odbyła się w naszej parafii wizytacja duszpastersko-braterska III Zakonu Świętego Franciszka. Dziękując członkom Wspólnoty Franciszkańskiej za dobro jakie wnoszą w życie naszej parafii zachęcamy do przyłączenia się do tej grupy i życia według wzoru Świętego Biedaczyny z Asyżu.
 12. Trwa nabór do naszej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W orkiestrze gra obecnie pod opieką pana dyrygenta Stanisława Skrabla około 25 młodych ludzi. Orkiestra dysponuje własnymi instrumentami. Prosimy zainteresować graniem w orkiestrze zwłaszcza ludzi młodych. Nauka gry jest bezpłatna. Informacje o orkiestrze można uzyskać w salce Domu Parafialnego w każdy wtorek i czwartek w godz. od 15.00 do 18.00 oraz w każdą sobotę w godz. od 10.00 do 12.00.
 13. Parafia Świętej Jadwigi informuje, że w tym roku upływa czas rezerwacji grobów osób zmarłych w 1993 roku. Nieopłacone miejsca grobowe z 1992 roku i lat wcześniejszych będą przekopywane. Od stycznia przyjmowane są rezerwacje grobów osób zmarłych w 1994 roku. Parafia Świętej Jadwigi prosi też wszystkich opiekujących się grobami na cmentarzu przy ulicy Drzymały o jak najszybsze ich uporządkowanie oraz o segregowanie śmieci zgodnie z napisami umieszczonymi na śmietnikach.
 14. Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło Chorzów ogłasza nabór do nowo powstałej placówki obejmującej Dzienny Dom Pobytu i Warsztaty Terapii Zajęciowej. Placówka mieści się na terenie naszej parafii przy ulicy Beskidzkiej 6. Szczegóły naboru umieszczone są na plakacie w przedsionku kościoła.
 15. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” oraz pierwszy numer czasopisma „Spotkania
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Genowefa Baran i śp. Kazimierz Pietrasik. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.