Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 2 czerwca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ
WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

2 czerwca 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy dziś Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W tym tygodniu odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Przypominamy że w lipcu i sierpniu nie ma comiesięcznych zorganizowanych odwiedzin. Kapłani natomiast zawsze służą swą posługą w konkretnych przypadkach.

 

 1. W poniedziałek, o godz. 6.00 sprzed naszego kościoła wyruszy pielgrzymka autokarowa do Kodnia i okolic.

 

 1. Także w poniedziałek, 3 czerwca, od godz. 17.00 do godz. 18.00 w pomieszczeniu Kancelarii Parafialnej będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego.

 

 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. Po Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a po którym nastąpi procesja z Jego relikwiami.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę, 5 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich parafian prosimy o przekazywanie osobom należącym do rady uwag i propozycji, które powinny być omawiane na tym spotkaniu.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem dzieci szkolnych.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

 1. W niedzielę, 9 czerwca, będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Dzieci mocne Bożym Duchem”. Rozpoczęcie na placu przed kurią o godz. 13.30.

 

 1. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich.

 

 1. Kontynuując kilkuletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy w poniedziałek, 17 czerwca zorganizować pielgrzymkę autokarową do Bazyliki Świętego Floriana w Krakowie. Pielgrzymi nawiedzą także kościół Matki Bożej Królowej Polski (tzw. „Arka Pana”) w Krakowie-Bieńczycach oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie-Łagiewnikach. Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Przy zapisach prosimy podać numer PESEL.

 

 1. W czasie tegorocznych wakacji (od 17 do 28 lipca) planowany jest kolejny wyjazd wypoczynkowo-koncertowy naszej Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Miejscem pobytu będzie Limanowa i okoli-ce. W związku z tym iż do dyspozycji jest większa ilość miejsc pragniemy jako parafia zaprosić na ten wyjazd także dzieci i młodych ludzi, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów wakacyjnych. W czasie wyjazdu pod nazwą „Wakacje z Trąbami” chętni będą mogli zapoznać się muzyką orkiestrową i instrumentami a nawet rozpocząć naukę gry. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. Liczba miejsc jest ograniczona. Ze względu na dość intensywny program wyjazdu prosimy aby zgłaszać dzieci, które są w miarę samodzielne i mają zasadniczo powyżej 10 lat życia.

 

 1. Wszystkim pielgrzymom którzy w ubiegłą niedzielę pielgrzymowali do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania za udział i modlitwy zanoszone do Boga przez wstawiennictwo Maryi za naszą Wspólnotę Parafialną. Dziękujemy również księdzu Markowie Lampie za poprowadzenie pieszej pielgrzymki.

 

 1. Skończył się miesiąc maj bardzo bogaty w wydarzenia religijne w naszym sanktuarium. Składamy serdeczne podziękowanie za liczne i pobożne uczestnictwo zwłaszcza w nabożeństwach majowych oraz w kontynuowanych w tym roku i tak życzliwie przyjmowanych wieczornych Apelach Maryjnych. Dziękujemy też tym którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu wydarzeń religijnych związanych z Uroczystością Święte-go Floriana, Wczesną i Pierwszą Komunią Świętą oraz udzielaniem sakramentu bierzmowania.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Krystyna Janus. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.