Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 8:30 - 10:00
Wtorek: 8:30 - 10:00
Środa: 8:30 - 10:00
Czwartek: 8:30 - 10:00
Piątek: 8:30 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 20 listopada 2022 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


UROCZYSTOŚĆ
JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

20 listopada 2022 roku

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji (na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego).
 2. Gościmy dziś żeńską część Zespołu Ludowego „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie. Zespół zaprezentuje pieśni w języku ukraińskim i polskim oraz poprosi o wsparcie finansowe poprzez nabycie za dobrowolną ofiarę pamiątek. Dochód w dużej mierze będzie przekazany na pomoc dzieciom i żołnierzom. Dziś przy wyjściu z kościoła odbywa się także zbiórka artykułów spożywczych i przedmiotów codziennego użytku jako pomoc dla Ukrainy. Rzeczy będzie można też składać w najbliższy poniedziałek i wtorek w przedsionku probostwa.
 3. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne z Uroczystości Chrystusa Króla.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W środę, po Mszy Świętej wieczornej na probostwie odbędzie się spotkanie członków Katechezy Dorosłych.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na tak zwaną Mszę Świętą szkolną.
 7. Za tydzień rozpocznie się nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu to tradycyjnie już Niedziela Trzeźwości. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 8. W związku z planowanymi w Adwencie „Roratami” są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych sprawowanych w tygodniu o godz. 6.30 i 8.00.
 9. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Żołnierzy Września, Beskidzkiej, Śląskiej, Gołębiej, części Lipińskiej i części Sztygarskiej. Przypominamy, że kolejność odwiedzin danego dnia Kolędy w tym roku wyznaczają zwiększające się numery domów, pięter i mieszkań. Zwracamy uwagę że ze względów duszpasterskich została w kilku przypadkach zmieniona kolejność odwiedzanych tras. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczone zostaną na pokrycie rosnących kosztów funkcjonowania parafii oraz ewentualnych remontów. Informujemy, że będziemy odwiedzać tylko tych parafian, którzy zaproszą kapłana do swego mieszkania, gdy będzie przebywał danego dnia w domu pod podanym numerem. W ten sposób pragniemy uwzględnić różną wrażliwość osób na sprawy związane z zagrożeniem epidemiologicznym oraz uszanować stosunek danej osoby i rodziny do Kościoła Katolickiego. Z tyłu kościoła został wystawiony pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę. W związku z Odwiedzinami Duszpasterskimi pragniemy poinformować że „na Kolędę” chodzą w tym roku tylko kapłani naszej parafii. Przestrzegamy więc parafian przed oszustami, którzy w strojach duchownych pojawiają się w naszych mieszkaniach twierdząc, że pomagają kapłanom naszej parafii.
 10. Dziś mija 8 rocznica istnienia naszego parafialnego Klubu Seniora. Dziękujemy wszystkim którzy w minionym czasie troszczyli się o jego rozwój i życzmy przynależącym do klubu błogosławieństwa Bożego na kolejne lata działalności.
 11. Ksiądz Mariusz Dronszczyk, proboszcz parafii Świętego Augustyna w Świętochłowicach-Lipinach, składa serdeczne podziękowanie za zebraną w naszej parafii w niedzielę, 6 listopada kolektę przeznaczoną na potrzeby lipińskiego kościoła. Zebrana kwota wyniosła 7920 złotych.
 12. Przeżywany tydzień temu Dzień Muzyki Liturgicznej jest stosowną okazją aby podziękować tym, którzy tworzą oprawę muzyczną liturgii w naszej parafii. Dziękujemy więc naszym panom organistom: Tomaszowi Zadorze i Krzysztofowi Świdzie za animację śpiewów w czasie liturgii i nabożeństw paraliturgicznych oraz tworzenie i uczenie nowych pieśni, dziękujemy psałterzystom wykonującym psalmy responsoryjne w czasie Mszy Świętych, dziękujemy Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej pod dyrekcją pana Grzegorza Kalisza za ubogacanie najbardziej uroczystych celebracji liturgicznych i rozsławianie naszej parafii w innych miejscowościach i diecezjach. Wszystkim parafianom dziękujemy zaś za piękny liturgiczny śpiew wyróżniający naszą wspólnotę parafialną pośród innych wspólnot.
 13. Sprawy związane z Kancelarią Parafialną prosimy załatwiać po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się (rezerwacja intencji mszalnych – numer: 515936 141, pozostałe sprawy – numery: 32241 33 35 lub 606 717 040).
 14. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
 15. Pod chórem można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Lidia Radwańska, śp. Wacław Kot, śp. Dorota Sitko, śp. Zdzisław Kubica i śp. Barbara Wojciechowska. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.