Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 20 stycznia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20 stycznia 2019 roku

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się do Boga aby „nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz”. Dziś przypada także Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

 1. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na trwającą renowację witraży i trwający gruntowny remont organów). Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne połączone z modlitwą o zjednoczenie chrześcijan.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na tak zwaną Mszę Świętą szkolną. Po tej Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

 

 1. W sobotę, 26 stycznia 2019 roku po Mszy Świętej o godz. 8.30 w salce Domu Katechetycznego odbędzie Spotkanie Opłatkowe dla członków Żywego Różańca.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na pielgrzymki na Cypr (od 22 do 29 kwietnia 2019 roku) i do Kodnia (od 3 do 6 czerwca 2019 roku. Zapisanych już pielgrzymów do Kodnia prosimy o potwierdzenie udziału i wpłatę zaliczki w wysokości 50 złotych.

 

 1. Przypominamy iż mamy w parafii ustanowionych 2 nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. W związku z tym istnieje możliwość przyjmowania Komunii Świętej przez chorych i starszych parafian także w niedziele i uroczystości kościelne. Jeśli ktoś pragnie skorzystać z tej możliwości prosimy o zgłoszenie tego faktu w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Jeszcze raz przypominamy że, od 2 stycznia do 1 lutego 2019 roku okazja do spowiedzi świętej w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie (tzw. „stały konfesjonał”) jest tylko rano od godz. 10.00 do 12.00.

 

 1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy w dniach od 5 do 13 maja 2019 roku do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

 1. W Domach Rekolekcyjnych naszej archidiecezji: w Brennej, Kokoszycach, Panewnikach i Koniakowie przez cały rok organizowane są rekolekcje zamknięte dla ludzi w różnym wieku i ludzi różnych stanów. Prosimy zapoznać się z programem tegorocznych rekolekcji, który znajduje się w gablotce parafialnej i skorzystać z tych propozycji odnawiając i umacniając swoje życie duchowe.

 

 1. Rodziny które chciałyby jakiemuś dziecku przygotowującemu się do przyjęcia I Komunii Świętej podarować nieodpłatnie ujednolicony strój komunijny obowiązujący w naszej parafii od kilku lat mogą to uczynić przynosząc ten strój do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 1. W związku z nagłą sytuacją która zaistniała w ostatnim czasie na terenie naszej parafii, pilnie potrzebna jest osoba do pomocy w sprawach gospodarczych, porządkowych i remontowych. Jeśli znajdzie się jakiś mężczyzna chętny do takiej pomocy na określony czas lub na stałe prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. Zakończyliśmy Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. Jako Wasi duszpasterze pragniemy podziękować za zaproszenie nas do Waszych mieszkań, w zdecydowanej większości miłą atmosferę i życzliwe rozmowy. Dziękujemy również za złożone ofiary materialne (kolędowe i specjalne całoroczne), które pomogą nam zrealizować zamierzenia gospodarcze. Pragniemy też przeprosić za jakiekolwiek uchybienia z naszej strony związane z późniejszym w pewnych dniach rozpoczęciem odwiedzin, niezgodnym z ogłoszonym porządkiem odwiedzania mieszkań, z porą Kolędy czy niespełnieniem Waszych oczekiwań. Za czas Kolędy – szczere „Bóg zapłać” i jeśli Bóg pozwoli, do zobaczenia na Kolędzie w listopadzie tego roku.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Antoni Kitka, śp. Alina Buczak, śp. Ewa Bazan, śp. Janina Pinkosz i śp. Piotr Broll. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.