Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 20 września 2015

 1. Przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W naszej archidiecezji jest to także Dzień Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem odbywa się zbiórka na Światowe Dni Młodzieży.
 2. Dzisiaj w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla gromadzą się na corocznym Dniu Wspólnoty grupy Dzieci Maryi.
 3. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kościele odbędzie się zebranie rodziców dzieci klas II ze Szkół Podstawowych numer 13 i numer 15 poświęcone sprawom związanym z I Komunią Świętą.
 6. W środę, 23 września o godz. 19.00 na probostwie będzie miało miejsce kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Zespołu Synodalnego.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 8. Także w czwartek obchodzi imieniny Ksiądz Biskup Gerard Bernacki – emerytowany biskup pomocniczy naszej archidiecezji zaś w sobotę  Ksiądz Arcybiskup – Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nich w modlitwach.
 9. W sobotę, 26 września odbędzie się doroczna pielgrzymka dekanatów chorzowskich do Piekar Śląskich. Roz-pocznie się ona rozważaniem Drogi Krzyżowej na Wzgórzu Piekarskim o godz. 14.00. Msza Święta z udziałem kapłanów dekanatu zostanie odprawiona o godz. 16.00 w bazylice. Osoby, które pragną pojechać specjalnym autobusem mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 13.00. Koszt wyjazdu 15 złotych. W tym dniu nie będzie w naszym kościele popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii.
 11. W najbliższą niedzielę, w nawiązaniu do przeżywanego dziś Dnia Światowych Dni Młodzieży, wygłosi do nas Słowo Boże ksiądz Emanuel Pietryga – proboszcz parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie. Jako kapłan odpowiedzialny w naszym rejonie za sprawy związane z tym dziełem przybliży nam on jego ideę.
 12. W dalszym ciągu można dokonywać w Kancelarii Parafialnej rezerwacji intencji mszalnych na rok 2016. W naszej parafii rezerwowanych jest dość sporo intencji Mszy Świętych. Cieszy fakt że pamiętamy o naszych bliskich, żywych i zmarłych oraz o rocznicach wydarzeń życiowych i rocznicach śmierci. Nie zawsze jednak wszyscy chętni mogą mieć sprawowaną Mszę Świętą w zamówionej intencji w danym dniu i o danej, odpowiedniej dla siebie godzinie. Dlatego pragniemy przypomnieć realizowaną od ubiegłego roku praktykę. Polega ona na tym, że Msza Święta zarezerwowana w naszej parafii jest odprawiana przez jakiegoś kapłana w danym dniu poza naszym kościołem, natomiast u nas intencja jest umieszczana w tygodniowym porządku Mszy Świętych, ogłaszana i włączona do modlitwy wiernych na wybranej przez ofiarodawcę Mszy Świętej. Przy tej okazji warto przypomnieć prawdę teologiczną że każda Msza Święta jest zawsze Ofiarą składaną Bogu Ojcu przez Chrystusa i cały Kościół. Tak zwana intencja mszalna czyni Mszę Świętą jedynie symbolicznie bliższą danej społeczności.
 13. Osoby uczęszczające do III klasy gimnazjum i starsze, które chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia  sakramentu bierzmowania prosimy by wypełniły specjalny formularz zgłoszeniowy, który można otrzymać i oddać w Kancelarii Parafialnej. Pierwsze spotkanie zgłoszonych kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek, 29 września po wieczornej Mszy Świętej.
 14. Chór Chłopięcy Archidiecezji Katowickiej  ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2015/2016. Przesłuchania odbywają się we wtorki i piątki o godz. 17.30 w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Do tworzenia zespołu są zaproszeni chłopcy w wieku od 6 do 14 lat.
 15. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Maria Jarczewska. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu.