Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 21 czerwca 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21 czerwca 2020 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 1. W najbliższą środę będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W tym dniu nie będzie tradycyjnej wieczornej nowenny.
 1. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Specyficzny rok. Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w przekaz wiedzy i mądrości życiowej dzieciom i młodzieży. W czwartek, 25 czerwca o godz. 17.00 będziemy w naszym kościele sprawować Mszę Świętą dziękczynną za łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. W związku z wakacjami zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.
 1. Postanowieniem z dnia 4 marca 2020 roku Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc ustanowił naszą parafię tak zwaną „Parafią Patronacką” dla remontu kościoła Świętego Augustyna w Świętochłowicach-Lipinach. Nakłada to na naszą parafię przede wszystkim dwa obowiązki:
  a.modlitewne wspieranie remontu lipińskiego kościoła
  b.materialny udział w remoncie tego kościoła przez zbiórkę niedzielnych kolekt (dwa razy w roku).
  Dlatego też kolekta następnej niedzieli będzie zebrana na ten cel.
 1. Kancelaria Parafialna nadal jest nieczynna. Sprawy konieczne można załatwić po umówieniu się telefonicznym (numery telefonów: 32 241 33 35 lub 606 717 040). Pod tymi samymi numerami do dyspozycji wiernych pozostają także kapłani naszej parafii.
 1. Rodzice dzieci które w roku 2020 miały przystąpić po raz pierwszy do Komunii Świętej mogą w dalszym ciągu kontaktować się indywidualnie z księdzem proboszczem i ustalać odpowiedni termin przyjęcia Komunii Świętej przez ich dziecko. Przypominamy, że w związku z aktualnie panującą sytuacją epidemiologiczną nie jest możliwe zorganizowanie dla większej grupy dzieci wspólnych Uroczystości Komunijnych. Za tworzenie przez rodziców list zbiorczych i wyznaczanie konkretnych terminów, parafia nie odpowiada.
 1. Przypominamy, że choć zostały zniesione ograniczenie liczby osób uczestniczących we Mszy Świętej to jednak osoby przebywające w kościele muszę mieć właściwie założone maseczki ochronne i zachować odległość 2 metrów od siebie. Zgodnie z usilnym zaleceniem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca wierni powinni też nadal przyjmować Komunię Świętą „na rękę”.
 1. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w jakikolwiek przyczynili się do przygotowania i przebiegu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała) przeżywanej w tym roku w skromniejszy sposób. Dziękujemy kapłanom, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, troszczącym się o śpiew i nagłośnienie oraz orkiestrze dętej złożonej tym razem z muzyków zaprzyjaźnionych orkiestr.
 1. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez ofiary składane do skrzynki umieszczonej pod chórem i przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
 1. W związku z aktualnie panującą sytuacją w czasie tegorocznych wakacji po raz pierwszy nie odbędzie się wyjazd wypoczynkowo-koncertowy naszej Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W 2019 roku był on połączony z akcją „Wakacje z Trąbami”. W tym roku na wakacje nie wyjedzie prawdopodobnie także spora liczba dzieci i młodzieży z naszej parafii. Dlatego też jeśli warunki epidemiologiczne pozwolą członkowie orkiestry pragną zorganizować na przełomie czerwca i lipca w naszej parafii „Chorzowskie Wakacje z Trąbami”. Zapraszamy dzieci i młodzież spoza orkiestry. Pod fachową opieką pana dyrygenta i starszych stażem muzyków, będzie można, tak jak w ubiegłym roku w Limanowej, zapoznać się muzyką orkiestrową i instrumentami a nawet rozpocząć naukę gry. Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem. Szczegóły ewentualnych spotkań zostanę podane w późniejszym czasie.
 1. W zakrystii i w przedsionku kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Alfred Piech i śp. Włodzimierz Glijer. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.