Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 21 lutego 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2016 roku 

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii a przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 2. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 4. W środę, 24 lutego rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Początek o godz. 18.30 w salce Domu Katechetycznego.
 5. W piątek, 26 lutego przypada kolejna rocznica urodzin naszego wikariusza Księdza Michała Wilka. Ksiądz Michał będzie w tym dniu przebywał na odpoczynku poza parafią. Solenizant wyraził też swoje życzenie by nie sprawować w naszej parafii za Niego Mszy Świętej ani w dniu rocznicy ani w pobliskich dniach. Pamiętajmy jednak o Nim w naszych modlitwach.
 6. Również w piątek o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych przyjmowane są w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.
 7. Także w piątek, 26 lutego o godz. 19.00 (w przeddzień kolejnej rocznicy śmierci czcigodnego Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego) w krypcie katowickiej archikatedry zostanie odprawiona Msza Święta z prośbą o rychłą Jego beatyfikację. Do udziału w tej Mszy Świętej zaproszeni są wszyscy wierni, a szczególnie członkowie parafialnych wspólnot Ruchu Światło-Życie oraz Kręgów Domowego Kościoła.
 8. W sobotę, 27 lutego o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu lutym. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tej Mszy Świętej.
 9. W najbliższą sobotę, grupa kleryków naszego Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przyjmie święcenia diakonatu. W nadchodzącym tygodniu, w którym przeżywać będą swe rekolekcje, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 10. W związku z ustanowieniem naszego sanktuarium Kościołem Jubileuszowym od poniedziałku do soboty o godz. 15.00 w naszym kościele odmawiana jest wspólnie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Modlitwę prowadzą członkowie parafialnych grup dorosłych. Tych którym czas i obowiązki pozwalają zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.
 11. W czasie ferii zimowych w parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenia do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.
 12. Informujemy że w tym tygodniu (od 22 do 26 lutego) Kancelaria Parafialna będzie czynna każdego dnia tylko od godz. 8.30 do godz. 9.00.
 13. Zachęcamy do przeżycia rekolekcji zamkniętych w Domach Rekolekcyjnych naszej Archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji na 2016 rok wywieszony jest w gablotce w przedsionku kościoła.
 14. Ojciec Jerzy Wilk – Kamilianin który wygłosił dla nas tegoroczne rekolekcje wielkopostne pragnie raz jeszcze podziękować za modlitwę i dar materialny którymi wsparliśmy dzieło misyjne. Kwota zebrana w naszej parafii przez Ojca Rekolekcjonistę wyniosła blisko 7300 złotych.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Henryk Motyka. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.