Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 22 marca 2015

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Tą niedzielą rozpoczynamy II część Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Dzisiejsza niedziela jest także zgodnie z ustaleniami Konferencji Episkopatu Polski Dniem Modlitw o Pokój na Ukrainie. Witamy w naszej parafii księdza Mirosława Niechwieja oraz młodzież z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego istniejącego przy Salezjańskim Zespole Szkół „Don Bosko” w Świętochłowicach, która zorganizowała w naszym kościele wystawę misyjną. Po Mszach Świętych przed kościołem będzie można złożyć ofiarę materialną na cele misyjne.
 2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z ostatnim w tym roku kazaniem pasyjnym.
 4. Od poniedziałku do środy odbędą się w naszym kościele Rekolekcje Wielkopostne dla Społeczności Szkoły Podstawowej numer 13 im. Tadeusza Kościuszki w Chorzowie. W związku z tym nie będzie wtorkowego porannego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.
 5. W tym tygodniu odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 6. W środę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy do udziału we Mszach Świętych. Jest to także Dzień Świętości Życia. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy za dzieci poczęte a nienarodzone. W tym dniu nie będzie wieczornej nowenny.
 7. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 bę-dzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Po tej Mszy Świętej odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania związane przede wszystkim z ich sobotnią pielgrzymką do sanktuarium na Górze Świętej Anny.
 8. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych są przyjmowane w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej.
 9. W sobotę od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 10. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Poświęcenie palm odbędzie się na początku każdej Mszy Świętej (także w sobotę wieczorem). Natomiast procesja z palmami poprzedzi Mszę Świętą o godz. 10.30.
 11. W Niedzielę Palmową o godz. 14.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach będzie miał miejsce kolejny Światowy Dzień Młodzieży.
 12. Także w Niedzielę Palmową Ruch Czystych Serc i redakcja czasopisma „Miłujcie się!” zapraszają przed nasz kościół na kiermasz pod hasłem: „Kiermasz książki z (za)wartością”. Będzie można zakupić książki, gazety oraz płyty CD i DVD. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność misyjną i ewangelizacyjną redakcji czasopisma „Miłujcie się!”. Więcej szczegółów na plakatach.
 13. Jeśli ktoś chciałby w tym roku przyczynić się do zakupu kwiatów i dekoracji związanych z wystrojem kościoła na czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego może złożyć na ten cel specjalną ofiarę pieniężną. Ofiary będą zbierane w Niedzielę Palmową przed kościołem. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 14. Zachęcamy parafian do przekazywania 1% swego podatku za rok 2014 na jakiś szczytny, służący dobru człowieka cel. O pomoc w tej formie prosi nas Fundacja Caritas Katowice (KRS 0000291119) oraz chorzowskie „Hospicjum” (KRS 0000015960).
 15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy pomogli zorganizować i wzięli udział w ubiegły piątek w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii.
 16. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać rozprowadzane przez Caritas Polska tak zwane „Paschaliki Wielkanocne” oraz inne świece z emblematami wielkanocnymi.
 17. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Regina Gałuszko, śp. Otylia Kędziora, śp. Edmund Płoszaj, śp. Małgorzata Nowak i śp. Krystyna Moroń. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.