Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 23 czerwca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2019 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby parafii (na pokrycie kosztów naprawy dachu kościoła, remontu organów i renowacji witraży).

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesja dookoła kościoła. Dziś odprawimy nabożeństwo o godz. 15.15 a od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy Świętej.

 

 1. W najbliższy poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana. W tym tygodniu nie będzie środowej nowenny i sobotniej adoracji.

 

 1. Także we wtorek o godz. 10.00 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Święta za przedszkolaków i ich wychowawców z racji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego.

 

 1. Przypominamy że, tak jak w ubiegłych latach, w okresie wakacyjnym Msze Święte wieczorne w czwartki będą sprawowane o godz. 18.00.

 

 1. W piątek, 28 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kolektą wesprzemy potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „Świętopietrze”). Dzień ten jest także 34 rocznicą konsekracji Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. W najbliższy piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w sobotę o godz. 18.00 Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu czerwcu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich.

 

 1. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 21 maja obecnego roku, może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.

 

 1. Już dziś przypominamy kobietom i dziewczynom o pielgrzymce do Piekar Śląskich, która będzie miała miejsce w niedzielę 18 sierpnia. Pragniemy także zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 14 do 18 sierpnia tego roku na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.

 

 1. W czasie wakacji na parafii przebywa zasadniczo dwóch kapłanów. Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła. Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.

 

 1. Informujemy, że od jutra do końca sierpnia okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) będzie tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).

 

 1. Wszystkim udającym się na urlopy przypominamy że, wyjazd nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Nie usprawiedliwiajmy się zbyt łatwo dużą odległością od kościoła czy porą sprawowania Mszy Świętej.

 

 1. Sanktuaryjna Orkiestra Dęta serdecznie dziękuje wszystkim parafianom i gościom za życzliwe przyjęcie i wsparcie materialne okazane w czasie zbiórki przed kościołem w ubiegłą niedzielę.

 

 1. Są jeszcze wolne miejsc na letni wyjazd do Limanowej w ramach akcji „Wakacje z Trąbami”, Osoby które pragną pojechać proszone są o zgłoszenie się do księdza proboszcza i pobranie odpowiednich formularzy.

 

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Dziękujemy kapłanom, służbie liturgicznej, szafarzom, grupom parafialnym, paniom katechetkom, tym którzy zbudowali ołtarze, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, panom organistom, panu Tomaszowi, który troszczył się o śpiew oraz naszej sanktuaryjnej orkiestrze. Dziękujemy tym którzy przystroili okna mieszkań i trasę procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny i pobożny udział we Mszach Świętych i procesji.

 

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zdzisław Andryjowicz, śp. Wojciech Klonek, śp. Jacek Jabłoński, śp. Jerzy Skiba i śp. Wojciech Tokarz. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.