Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 23 listopada 2014

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolektą wesprzemy potrzeby Archidiecezji.
 2. Zapraszamy na nieszpory ku czci Chrystusa Króla, które odprawimy o godz. 15.15.
 3. Od poniedziałku, 24 listopada rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie zwane Kolędą. Kolędę rozpoczniemy u mieszkańców ulic: Strzelców Bytomskich, Kozielskiej, Raciborskiej, Styczyńskiego i Szpitalnej. Potem zaś odwiedzać będziemy parafian mieszkających na poszczególnych ulicach ułożonych w porządku alfabetycznym. Kolejność odwiedzin danego dnia kolędy w tym roku będą wyznaczać zwiększające się numery domów, pięter i mieszkań. Prosimy o zapoznanie się z wywieszonym w gablotce i umieszczonym na stronie internetowej parafii szczegółowym planem Kolędy oraz z najważniejszymi informacjami dotyczącymi odwiedzin duszpasterskich. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczymy przede wszystkim na trwające i planowane remonty a zwłaszcza na planowaną gruntowną renowację witraży naszego kościoła. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą szkolną. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 6. W piątek, 28 listopada o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w sobotę, 29 listopada o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice śmierci i życiowych wydarzeń przypadały w listopadzie. W dniach poprzedzających te Msze Święte można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich.
 7. W piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego odbędą się kolejne nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 8. W sobotę o godz. 16.00 będzie miał miejsce w naszym kościele koncert z udziałem chóru istniejącego przy naszej parafii z okazji 55 rocznicy jego działalności. Chórowi będzie towarzyszył zespół smyczkowy. W związku z tym nie będzie w tym dniu adoracji Najświętszego Sakramentu.
 9. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu to tradycyjnie już Niedziela Trzeźwości.
 10. Informujemy że tak jak w ubiegłym roku Msze Święte roratnie będą w naszym kościele sprawowane od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. W zakrystii i Kancelarii Parafialnej można już zakupić lampiony na zbliżające się Roraty.
 11. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampiony roratnie. Młodzież i dzieci rozprowadzają też ozdoby oraz kartki świąteczne.
 12. Informujemy że, w kościele chorzowskim Świętej Jadwigi co tydzień (z piątku na sobotę) odbywa się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 13. Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na Parafialny Kiermasz Adwentowy, który odbędzie się w niedzielę 30 listopada w przykościelnym ogrodzie przy ulicy Powstańców 13. Kiermasz rozpocznie się ok. 11.00. Na kiermaszu można będzie kupić wieńce adwentowe, ozdoby i kartki świąteczne. W kościele zaś będą odbywały się specjalne koncerty. Szczegóły kiermaszu wywieszone są na plakacie w przedsionku naszego kościoła.
 14. W czasie czwartkowej Mszy Świętej swe zewnętrzne święto patronalne przeżywali nasi ministranci. Składamy im z tej okazji serdeczne życzenia i dziękujemy za służbę przy ołtarzu. Słowa podziękowania kierujemy także do ich opiekuna księdza Michała oraz do rodziców ministrantów.
 15. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” i drugi numer czasopisma „Spotkania”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Gruszka, śp. Wanda Fiszer i śp. Janusz Rogocz. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.