Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 24 stycznia 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24 stycznia 2016 roku 

 

 1. 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne połączone z modlitwą o zjednoczenie chrześcijan.
 3. We wtorek po porannej Mszy Świętej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po porannej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 4. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 5. W piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w najbliższą sobotę o godz. 18.00 Msza Święta za żyjących których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu styczniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.
 6. W sobotę po porannej Mszy Świętej w salkach Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie opłatkowe Członków Żywego Różańca.
 7. W niedzielę 31 stycznia w ramach popołudniowego nabożeństwa w naszym kościele pragniemy przeżyć tak zwane „Pożegnanie żłóbka” z udziałem dzieci i młodzieży. Chętnych do zaśpiewania kolędy lub zagrania jej na instrumencie prosimy o zgłoszenie swego udziału w zakrystii, w kancelarii lub u katechetów.
 8. Kończymy tegoroczne Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. W tym tygodniu odwiedzimy jeszcze parafian mieszkających przy ulicy Gwareckiej i Lipińskiej. Parafianie, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie będą mogli to uczynić w najbliższy piątek, 29 stycznia w ramach tzw. Kolędy dodatkowej. Prosimy zgłosić taką chęć w Kancelarii Parafialnej. Jednocześnie przypominamy, że choć Odwiedziny Duszpasterskie w ramach Kolędy dodatkowej rozpoczną się o godz. 15.00 to w związku z odwiedzanymi mieszkaniami znajdującymi się na obszarze całej parafii kapłan pod konkretny adres przybędzie o trudnej do wyznaczenia godzinie.
 9. Informujemy że, po zmianach dokonanych na okres kolędowy wraca tradycyjny plan spowiadania w chorzowskim „stałym konfesjonale” znajdującym się w parafii Świętej Jadwigi Śląskiej. Okazja do spowiedzi istnieje tam od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 12.00 i 15.30 – 17.30.
 10. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy „Kolędnikom Misyjnym” którzy w ubiegłą niedzielę przebywali w naszej parafii. Dziękujemy społecznościom Szkoły Podstawowej numer 13, Szkoły Podstawowej numer 15 i Gimnazjum numer 4 z których kolędnicy się wywodzili. Dziękujemy także ich katechetom i opiekunom. Parafianom zaś dziękujemy za złożone w ramach tej akcji dary materialne przeznaczone na pomoc dzieciom na Madagaskarze.
 11. Społeczność Gimnazjum numer 10 im. Jana Kochanowskiego w Chorzowie zaprasza do Chorzowskiego Centrum Kultury przy ulicy Sienkiewicza 3 na przedstawienie bożonarodzeniowe „Przeżyj dziś Boże Narodzenie”. Spektakl odbędzie się najbliższy piątek, 29 stycznia o godz. 17.00. Bilety w cenie 5 złotych są do nabycia w sekretariacie tego gimnazjum.
 12. Raz jeszcze informujemy że parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie zaprasza w sobotę, 6 lutego o godz. 20.00 na Bal Karnawałowy, który odbędzie się w Domu Parafialnym przy ulicy Chrobrego 17. Koszt balu wynosi 60 złotych od osoby. Zapisy w kancelarii parafii Świętej Jadwigi.
 13. Młodzież naszej parafii rozprowadza dziś przed kościołem ciasto świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na sfinansowanie młodzieżowych rekolekcji wakacyjnych.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Hanka Franczyk i śp. Ryszard Kwolka. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.