Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 25 listopada 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018 roku

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta jest specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (szczególnie na zapłacenie kolejnej raty za malowanie kościoła, renowację witraży i gruntowny remont organów).

 1. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Nieszpory ku czci Chrystusa Króla.

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 1. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w listopadzie. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 1. Również w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 1. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 30 grudnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

 1. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu to tradycyjnie już Niedziela Trzeźwości.

 1. W czasie sobotniej Mszy Świętej swe zewnętrzne święto patronalne przeżywali nasi ministranci. Składamy im z tej okazji serdeczne życzenia i dziękujemy za służbę przy ołtarzu. Słowa podziękowania kierujemy także do ich opiekuna księdza Marka oraz do rodziców ministrantów.

 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Bocznej, Chałupki i Gwareckiej. Przypominamy, że kolejność odwiedzin danego dnia Kolędy w tym roku wyznaczają zwiększające się numery domów, pięter i mieszkań. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczone zostaną przede wszystkim na remonty, a zwłaszcza na kontynuację renowacji witraży i trwający gruntowny remont organów. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę. Informujemy również, że numer umieszczony na planie Kolędy nie jest przypisany konkretnemu kapłanowi który odwiedzi mieszkańców na danej trasie kolędowej.

 1. Parafia Ewangelicko-Augsburska w Chorzowie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zaprasza dziś na Koncert Pieśni Patriotycznej. Początek koncertu w kościele Marcina Lutra (przy ulicy Powstańców 13) o godz. 16.00. Szczegóły umieszczone są na plakacie.

 1. Jako Wspólnota Parafialna dostrzegamy coraz wyraźniej że w obecnym czasie następuje powolna wymiana pokoleniowa. Ci którzy w sposób godny szacunku i podziwu kładli podwaliny pod istnienie naszej parafii w pierwszych dziesięcioleciach jej istnienia odchodzą coraz częściej do „Piękniejszego ze Światów” lub też ze względu na wiek i związane z tym zrozumiałe ograniczenia nie są już w stanie wypełniać wielu dotychczasowych zadań. Dotyczy to między innymi osób należących do grup parafialnych jak również pracowników probostwa i parafii. Dlatego też u końca roku liturgicznego kierujemy prośbę do osób w sile wieku i młodzieży o podjęcia dziedzictwa minionych pokoleń i włączenie się w tworzenie dnia dzisiejszego naszej parafii. Pilną potrzebę stanowi znalezienie osób do pocztów sztandarowych (górnicy, hutnicy, kobiety, młodzież, dzieci), zmiana formy działania albo nawet utworzenie na nowo chóru działającego na terenie naszej parafii (szczególnie z osób młodych), nowy nabór do grup ministrantów i Dzieci Maryi, postawa otwartości członków tradycyjnych grup formacyjno-modlitewnych na nowe, szczególnie młode osoby i oddanie im odpowiedzialności za funkcjo-nowanie tych grup, znalezienie osób do prac gospodarczych i posługi w zakrystii. Bardzo prosimy osoby chętne do podjęcia tych zadań o bezpośredni kontakt z księdzem proboszczem. Mamy świadomość że wymiana pokoleniowa jest rzeczą trudną, będzie budzić wiele niezadowolenia i komentarzy. Ale jest to rzecz nieodzowna, aby parafia jako wspólnota osób funkcjonowała na chwałę Boga i pożytek ludziom a za jakiś czas została przekazana następnym pokoleniom.

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest do nabycia także Kalendarz Śląski „Z tej ziemi” na rok 2019.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Marta Przysiewkowska, śp. Piotr Dymarz i śp. Halina Kansy. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.