Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 25 września 2016 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 września 2016 roku

 

 

1. Przeżywamy dziś XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii.

2. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

3. W poniedziałek obchodzi imieniny Ksiądz Arcybiskup – Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o nim naszych w modlitwach.

4. Także w poniedziałek o godz. 19.00 na probostwie będzie miało miejsce kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy że przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele została umieszczona specjalna skrzynka do której można wrzucać intencje modlitewne za żyjących i zmarłych. Będą one odczytywane w czasie tych nabożeństw.

6. W najbliższy czwartek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu wrześniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

7. Również w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Po Mszy Świętej w salce Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie scholi.

8. W sobotę rozpoczyna się październik – miesiąc Nabożeństw Różańcowych. W niedziele nabożeństwa będziemy odprawiać o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec będziemy odprawiać po Mszy Świętej szkolnej.

9. W związku ze wspomnieniem Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus Siostry Karmelitanki Bose z katowickiego klasztoru zapraszają w sobotę, 1 października godz. 18.00 do swojej kaplicy na Mszę Świętą. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ojciec Benedykt Belgrau – Karmelita Bosy. W katowickiej Wspólnocie Sióstr przebywa nasza parafianka Siostra Barbara (Mariola) Wodarz.

10. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

12. Osoby uczęszczające do III klasy gimnazjum i starsze, które chcą rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania prosimy by wypełniły specjalny formularz zgłoszeniowy, który można otrzymać i oddać w Kancelarii Parafialnej. Pierwsze spotkanie zgłoszonych kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, 3 października po wieczornej Mszy Świętej.

13. W środę, 12 października, pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Koszt wyjazdu wynosi 25 złotych. Zapisy przyjmowanie są w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.

14. Rodziny które chciałyby jakiemuś dziecku przygotowującemu się do przyjęcia I Komunii Świętej podarować nieodpłatnie ujednolicony strój komunijny obowiązujący w naszej parafii od kilku lat mogą to uczynić przynosząc ten strój do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

15. Informujemy że w następnym tygodniu (od 3 do 7 października) Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo czynna każdego dnia tylko bezpośrednio po porannej Mszy Świętej i nabożeństwie. Ważniejsze sprawy prosimy załatwić w kancelarii już w bieżącym tygodniu.

16. Jesienią bieżącego roku zaplanowano Narodową Pielgrzymkę do Rzymu. Wiernych Archidiecezji Kato-wickiej zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do Wiecznego Miasta w dniach od 19 do 23 października 2016 roku. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.

17. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Patek i śp. Andrzej Bartela. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.