Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 czerwca 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2016 roku

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 4. W środę, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kolektą wesprzemy potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „Świętopietrze”). Dzień ten jest także 31 rocznicą konsekracji Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W tym dniu nie będzie wieczornej środowej nowenny.
 5. W najbliższą środę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w czwartek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu czerwcu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich.
 1. W bieżącym tygodniu przypada czwartek przed I piątkiem miesiąca, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.
 2. W najbliższą sobotę, 2 lipca o godz. 10.00 będzie sprawowana w naszym Sanktuarium Msza Święta dlauczestników III stopnia rekolekcji Ruchu Światło-Życie przeżywających swe rekolekcje w Ośrodku Maryi Niepokalanej Jutrzenki Wolności w Katowicach-Brynowie.
 3. W następną niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 4. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 5. Informujemy że, tak jak w ubiegłych latach, w okresie wakacyjnym Msze Święte wieczorne w czwartki będą sprawowane o godz. 18.00.
 6. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 20 maja obecnego roku może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.
 7. Już dziś przypominamy kobietom i dziewczynom o pielgrzymce do Piekar Śląskich, która będzie miała miejsce w niedzielę 21 sierpnia. Pragniemy także zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 10 do 14 sierpnia tego roku na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.
 8. W lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenia do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.
 9. Informujemy że w lipcu i sierpniu okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) będzie tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).
 10. Wszystkim udającym się na urlopy przypominamy że, wyjazd nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Nie usprawiedliwiajmy się zbyt łatwo dużą odległością od kościoła czy porą sprawowania Mszy Świętej.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy tym którzy pomagali bezinteresownie przy malowaniu części naszego kościoła. W stosownym czasie podejmiemy dalsze prace związane z malowaniem.
 12. Sanktuaryjna Orkiestra Dęta serdecznie dziękuje wszystkim parafianom i gościom za życzliwe przyjęcie i wsparcie materialne okazane w czasie zbiórki przed kościołem w ubiegłą niedzielę.
 13. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Gabriela Raich, śp. Gabriela Chleborz, śp. Wanda Tkoczyk, śp. Józef Łukaszczyk i śp. Celestyn Jeżowski. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.