Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 listopada 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2017 roku

 

 

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kolekta jest specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (szczególnie na zapłacenie kolejnej raty za malowanie kościoła i remont witraży).

 

 1. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Nieszpory ku czci Chrystusa Króla.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W najbliższą środę o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższy czwartek o godz. 17.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu listopadzie. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada czwartek przed I piątkiem, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 

 1. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 1 grudnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedziela Adwentu to tradycyjnie już Niedziela Trzeźwości.

 

 1. W niedzielę, 3 grudnia po Mszy Świętej o godz. 7.00 w salce Domu Katechetycznego, będzie miało miejsce kolejne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

 1. W przyszłą niedzielę w przedsionku kościoła będzie można nabyć ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne organizowane przez osoby niepełnosprawne w Ustroniu-Nierodzimiu.

 

 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Gwareckiej i Lipińskiej. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczymy przede wszystkim na remonty, a zwłaszcza na trwającą renowację witraży, dokończenie malowania i planowany gruntowny remont organów. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę. Informujemy jednocześnie że numer umieszczony na planie Kolędy nie jest przypisany konkretnemu kapłanowi który odwiedzi mieszkańców na danej trasie kolędowej.

 

 1. W naszej parafii od wielu lat trwa tzw. „Nocna Adoracja” zapoczątkowana przez Księdza Prałata Konrada Szwedę. Polega ona na tym iż zainteresowana osoba wybiera sobie w ciągu miesiąca jedną z godzin nocnych (od godz. 21.00 do godz. 6.00) którą spędza na dowolnej modlitwie wynagradzającej za grzechy świata. Parafian chętnych do włączenia się w to dzieło prosimy o zgłoszenie się w Kancelarii Parafialnej, wybranie terminu i zapisanie się do kalendarza adoracji.

 

 1. Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza na VII Adwentowy Kiermasz Parafialny, który odbędzie się w I Niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 roku przy kościele im. ks. M. Lutra w Chorzowie. Kiermasz będzie trwał od godz. 10.00 do godz. 14.00. Po nabożeństwie wystąpi miejska orkiestra dęta oraz zespół BeHappy ze Skoczowa. Na kiermaszu można będzie kupić: kartki świąteczne, wieńce adwentowe, domowe ciasta, pierniczki, świąteczne ozdoby, kawę, herbatę i gorące dania małej gastronomii.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Malik i śp. Ewa Świerczek Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.