Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 28 grudnia 2014

 1. Przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Chcemy modlić się o świętość w naszych rodzinach.
 2. Dziś przed naszym kościołem zbudowana została tak zwana „Żywa Stajenka” Po każdej z dopołudniowych Mszy Świętych będziemy mogli przy niej wspólnie kolędować. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 przy żywej stajence udzielimy specjalnego błogosławieństwa dzieciom, gdyż w tym roku w liturgii nie będziemy przeżywać Święta Świętych Młodzianków.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 4. W poniedziałek, 29 grudnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś we wtorek 30 grudnia za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w grudniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich.
 5. We wtorek  nie będzie tradycyjnego porannego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.
 6. W środę, 31 grudnia zakończymy rok kalendarzowy. O godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą za parafian oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Chętnych do przeżycia na modlitwie ostatnich chwil starego roku i pierwszych chwil nowego roku zapraszamy do naszego kościoła w noc sylwestrową o godz. 23.45 na czuwanie modlitewne po którym o godz. 0.15 odprawimy pierwszą w nowym roku kalendarzowym Mszę Świętą za parafian.
 7. W czwartek 1 stycznia początek nowego roku kalendarzowego 2015. W liturgii jest to Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy Świętych a kolekta zostanie zebrana na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Świąteczne.
 8. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 9. Za tydzień udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 2 stycznia o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.
 10. Po przerwie świątecznej od piątku, 2 stycznia będziemy kontynuować Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. W najbliższych dniach pragniemy odwiedzić parafian mieszkających przy ulicy Bocznej 8 i 10. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przygotowania i przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, panom szafarzom, panom organistom, chórowi, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy naszej orkiestrze za ubogacenie swym graniem tegorocznej Pasterki i Mszy Świętej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz wzruszający i entuzjastycznie przyjęty koncert przy stajence na placu przykościelnym w noc Bożego Narodzenia. Podziękowania kierujemy pod adresem grupy Dzieci Maryi i innych osób które rozprowadzały opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, lampiony, „sianko betlejemskie” i ozdoby świąteczne. Dziękujemy osobom które przygotowały i roznosiły paczki dla chorych i wiekiem osłabionych parafian. Podziękę składamy księdzu Pawłowi, katechetom, scholi i wszystkim którzy pomogli zorganizować oprawę tegorocznych Rorat. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą osoby które budowały stajenkę w naszym kościele, przygotowały po Pasterce stajenkę na placu przykościelnym oraz ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie kościół, jego obejście i probostwo. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!
 12. Polecamy nowy numer „Biuletynu Parafialnego” oraz „Spotkań”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Cecylia Czuba, śp. Wacława Kurpios, śp. Tadeusz Kokosza i śp. Norbert Niedbała. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.