Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 28 listopada 2021 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


I NIEDZIELA ADWENTU

 

28 listopada 2021 roku

 

 

 

 

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale, druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską. Przed kościołem odbywa się specjalna nadzwyczajna zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

 

 1. Dzisiaj przypada także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość w Ojczyźnie, rodzinach, szkołach i środowiskach pracy.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy do naszego kościoła na Nieszpory Niedzielne z modlitwą o trzeźwość.

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą za zmarłych zaś we wtorek o godz. 18.00 Mszę Świętą za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w listopadzie.

 

 1. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W bieżącym tygodniu przeżyjemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.

 

 1. We sobotę przypada wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 ofiarowaną za wszystkich górników.

 

 1. W najbliższą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego dzieciom. Ze względu na pandemię nie odbędzie się nauka przedchrzcielna.

 

 1. Za tydzień, przed kościołem zostanie zebrana ofiara na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Ze względu na panującą sytuację nie będzie w tym roku dodatkowej porannej adwentowej Mszy Świętej „roratniej”. Jednak od poniedziałku do piątku (za wyjątkiem świąt i uroczystości) parafialne wieczorne Msze Święte będą sprawowane według formularza „Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu” (czyli tak zwanej „Mszy Świętej Roratniej”). W niektóre dni będzie też specjalne adwentowe rozważanie. Ze względu na ciągłe zagrożenie wynikające z pandemii, decyzję o udziale dzieci w tych Mszach Świętych pozostawiamy rodzicom.

 

 1. Dziś mija termin zgłaszania się osób, które usilnie pragną przyjąć w swoim mieszkaniu kapłana z Odwiedzinami Duszpasterskimi („Kolędą”). W najbliższym czasie podamy wstępne terminy tych odwiedzin.

 

 1. W dalszym ciągu prowadzona jest akcja „Nakręć Kuby rehabilitację” polegająca na zbiórce nakrętek-korków. Można je składać w przedsionku kościoła. W najbliższą sobotę, 4 grudnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Skałka” w Świętochłowicach odbędzie się także „Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Kuby”. Rozpoczęcie o godz. 9.30. Szczegóły biegu umieszczone są na wywieszonym w przedsionku kościoła plakacie

 

 1. W zakrystii i w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz tzw. „sianko betlejemskie”.

 

 1. Od dziś przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele będzie ustawiona specjalna choinka na której zawieszone zostały symboliczne bombki. Tak jak w ubiegłym roku promuje ona akcję „Paczuszka dla maluszka”. Chętni do włączenia się w akcję mogą przygotować paczkę z artykułami higienicznymi położyć pod tą choinką, zabierając na pamiątkę jedną z bombek. Potrzebne są środki higieny w wieku do 3 lat, pampersy, proszki, mydła, dezodoranty, pasty do zębów, szczoteczki, płyny do kąpieli, płyny do płukania tkanin. Paczki zo-staną przekazane dla chorzowskiego Stowarzyszenia „Błękitny Anioł” w Chorzowie. Szczegóły akcji są umieszczone na plakatach.

 

 1. W czasie sobotniej Mszy Świętej swe zewnętrzne święto patronalne przeżywali nasi ministranci. Składamy im z tej okazji serdeczne życzenia i dziękujemy za służbę przy ołtarzu. Słowa podziękowania kierujemy także do ich opiekuna księdza Michała oraz do rodziców ministrantów.

 

 1. Przypominamy, że sprawy związane z Kancelarią Parafialną prosimy załatwiać tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się (rezerwacja intencji mszalnych – numer: 515 936 141, pozostałe sprawy – numery: 32 241 33 35 lub 606 717 040).

 

 1. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).

 

 1. Pod chórem są do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Włóczyk i śp. Roman Gajewski. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.