Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 28 sierpnia 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2016 roku

 1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu sierpniu. W dniach poprzedzających można składać wzakrystii zapisaneintencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 

 1. We czwartek, 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum za-praszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00. Po niej uczniowie udadzą się do swoich szkół na uroczystość inaugu-racyjną. UczniowieszkółponadgimnazjalnychniechuczestnicząweMszachŚwiętychrozpoczynającychrokszkolny w kościołach wyznaczonych przez katechetów.

 

 1. Równieżw czwartek o godz.10.00 w kaplicy Domu Pomocy Społecznej, gdzie znajdują się relikwie Błogo-sławionej Bronisławy, zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa z racji wspomnienia tej błogosławionej. W przyszłą niedzielę uczcimy Jej relikwie w naszym kościele.

 

 1. Po przerwie wakacyjnej wracamy do czwartkowych Mszy Świętych sprawowanych o godz. 17.00.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komu-nii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.

 

 1. W piątek o godz.18.30 w Domu Katechetycznym rozpoczną się nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

 

 1. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzesttnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. W niedzielę, 4września o godz.14.00 oazowicze naszej archidiecezji zgromadzą się w katowickiej archika-tedrze na Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 5 do 10 września). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.

 

 1. W dniach 10 i 11 września (sobota – niedziela) odbędzie się pielgrzymka autokarowa z Chorzowa na Górę Świętej Anny związana z udziałem w Uroczystościach Odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. ZapisynawyjazdprzyjmowanesąwKancelariiParafialnejwgodzinachurzędowania. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się we wtorek, 6 września 2016 roku o godz.18.30wnaszym kościele. Zachęcamy do pielgrzymowania zwłaszcza parafian w sile wieku oraz naszą młodzież.

 

 1. Wszystkim pątniczkom które w ubiegłą niedzielę pielgrzymowały do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania za udział oraz modlitwy zanoszone do Boga przez wstawiennictwo Maryi za naszą Wspólnotę Parafialną. Dziękujemy też księdzu Pawłowi Zielińskiemu za poprowadzenie pieszej pielgrzymki.

 

 1. W dniu dzisiejszym kończą posługę wikariuszowską w naszej parafii ksiądz Michał Wilk i ksiądz Paweł Zieliński. Dziękujemy im za trud duszpasterski podejmowany dla wiernych naszej parafii oraz życzymy Boże-go błogosławieństwa w miejscach i zadaniach które wyznaczy im Boża Opatrzność.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.2