Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 28 stycznia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

28 stycznia 2018 roku

 

 

 

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 1. W najbliższy wtorek, 30 stycznia, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższą środę, 31 stycznia, o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu styczniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 1. W piątek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy świece – gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Dniem Życia Konsekrowanego dlatego kolekta tego dnia zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 1. W sobotę z racji wspomnienia Świętego Błażeja, biskupa i męczennika, po Mszy Świętej porannej udzielimy specjalnego błogosławieństwa, prosząc by Bóg uchronił nas od chorób gardła i wszelkich innych chorób.
 1. W sobotę, 3 lutego po Mszy Świętej o godz. 8.00 w salce Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie zelatorów.
 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 2 lutego o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 1. W związku z feriami zimowymi chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną dopiero w tygodniu po rekolekcjach wielkopostnych (od 19 do 24 lutego).
 1. W czasie ferii zimowych w parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (a w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenia do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.
 1. W związku z kończącym się tradycyjnym okresem wykonywania kolęd pragniemy serdecznie podziękować tym którzy w tym czasie przyczyniali się do propagowania tych pięknych melodii i śpiewów między innymi przez organizowanie i udział w różnego rodzaju spotkaniach kolędowych. Dziękujemy panom organistom, pani Agnieszce Wójcik i panu Krzysztofowi Świda, chórowi działającemu na terenie naszej parafii i scholi dziecięco-młodziezowej. Dziękujemy goszczącej u nas Orkiestrze Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z parafii Świętego Jana Nepomucena w Przyszowicach i zespołowi „Capax Dei” z parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach. Szczególne podziękowanie kierujemy do Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej za cykl koncertów kolędowych na terenie naszego miasta oraz za rozsławianie naszej parafii poprzez występy w różnych miejscach naszej archidiecezji i w diecezjach sąsiednich.
 1. Dzieciom i młodzieży udającym się na ferie zimowe życzymy miłego odpoczynku i przypominamy że, wyjazdy nie zwalniają z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Nie usprawiedliwiajmy się zbyt łatwo dużą odległością od kościoła czy porą sprawowania Mszy Świętej.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest do nabycia także „Kalendarz Katolicki” na rok 2018.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Władysław Chmiel i śp. Sylwia Dudek. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.