Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 grudnia 2013

 1. Dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Chcemy modlić się o świętość w naszych rodzinach.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 3. W poniedziałek, 30 grudnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w grudniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie i swoich bliskich.
 4. We wtorek, 31 grudnia zakończymy rok kalendarzowy. O godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą za parafian oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Chętnych do przeżycia na modlitwie ostatnich chwil starego roku i pierwszych chwil nowego roku zapraszamy do naszego kościoła w noc sylwestrową o godz. 23.45 na czuwanie modlitewne po którym o godz. 0.15 odprawimy pierwszą w nowym roku kalendarzowym Mszę Świętą za parafian. W ten wtorek  nie będzie tradycyjnego porannego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.
 5. W środę, 1 stycznia początek nowego roku kalendarzowego 2014. W liturgii jest to Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu będzie niedzielny porządek Mszy Świętych a kolekta zostanie zebrana na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. O godz. 15.15 zapraszamy na nieszpory świąteczne.
 6. Po przerwie świątecznej będziemy od 2 stycznia kontynuować odwiedziny duszpasterskie – Kolędę. W najbliższych dniach odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy Gwareckiej i Lipińskiej Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii
 7. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 8. W związku z trwającą w niektórych szkołach przerwą świąteczną, comiesięczna Msza Święta dla młodzieży będzie sprawowana dopiero w czwartek, 9 stycznia.
 9. Za tydzień udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek, 3 stycznia o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 10. W sobotę po Mszy Świętej porannej i nabożeństwie odbędzie się w salce Domu Katechetycznego spotkanie opłatkowe Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, poprzedzone modlitwą przy stajence betlejemskiej w naszym kościele.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przygotowania i przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, panom szafarzom, panom organistom, chórowi, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy pani Elżbiecie Ogermann oraz naszej orkiestrze za ubogacenie swym śpiewem i graniem tegorocznej Pasterki i Mszy Świętej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podziękowania kierujemy pod adresem grupy Dzieci Maryi i innych osób które rozprowadzały opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, lampiony, „sianko betlejemskie” oraz książki i czasopisma religijne. Dziękujemy osobom które przygotowały i roznosiły paczki dla chorych i wiekiem osłabionych parafian. Podziękę składamy księdzu Pawłowi, katechetom, scholii i wszystkim którzy pomogli zorganizować oprawę tegorocznych Rorat. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą osoby które budowały stajenkę w naszym kościele oraz ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie kościół, jego obejście i probostwo. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!
 12. Polecamy nowy numer „Biuletynu Parafialnego”.
 13. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Andrzej Kubień. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.