Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 kwietnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 kwietnia 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Gościmy w naszej parafii księdza Nikosa Skurasa z Gdyni, który wygłosi do nas Słowo Boże i zaprosi na spotkanie z Chrystusem Miłosiernym w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie.

 

 1. Dziś w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe z udziałem tych dzieci.

 

 1. W poniedziałek, 30 kwietnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych, których rocznice śmierci i życiowych wydarzeń przypadały w kwietniu

 

 1. We wtorek, 1 maja, obchodzimy Święto Świętego Józefa rzemieślnika. To dzień modlitw za bezrobotnych. W tym dniu nie odprawimy nabożeństwa ku czci Świętego Floriana. Z racji święta Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W maju nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione w porządku niedzielnym.

 

 1. W piątek, 4 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Floriana, patrona naszego miasta, parafii, hutników, strażaków i metalowców. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Szkudło – biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej. W tym dniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko bezpośrednio po porannej Mszy Świętej.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę 6 maja przypada zewnętrzna uroczystość naszego Odpustu Parafialnego. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.15. Kazania w tym dniu wygłosi ksiądz Mirosław Friedrich – proboszcz parafii Świętego Jana Chrzciciela w Studzienicach i wicedziekan dekanatu Miedźna.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną już w środę, 2 maja, o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 7 do 12 maja). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.

 

 1. Już dziś informujemy że w środę 16 maja o godz. 18.00 w naszym sanktuarium zostanie odprawiona Msza Święta za uczestników tegorocznej marcowej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Po Mszy Świętej na probostwie odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe.

 

 1. Od wtorku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Będziemy je odprawiać w niedziele zasadniczo o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Bardzo prosimy aby przychodzić już na Mszę Świętą a nie tylko na same nabożeństwa majowe. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.

 

 1. W tym roku chcemy kontynuować tradycję Majowych Apeli Maryjnych. Będziemy się gromadzić w majowe wieczory o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w wypadku deszczowej pogody w krypcie kościoła) i modlić do Boga za wstawiennictwem Bożej Matki. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Na apele przynośmy świece z okapnikami.

 

 1. Prezydent Chorzowa, Przewodniczący Rady Miasta i Wojskowy Komendant Uzupełnień w Chorzowie zapraszają mieszkańców naszego miasta na uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Rozpoczną się one w środę, 2 maja 2018 roku, o godz. 12.00 przy Pomniku Poległych Żołnierzy 75 Pułku Piechoty (na terenie Wojskowej Komendy Uzupełnień). Oprawę muzyczną stworzy nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta, która też wystąpi w ramach uroczystości ze specjalnym Koncertem Pieśni.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Zielińska i śp. Antoni Rak. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.