Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 3 czerwca 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

3 czerwca 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy IX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesja dookoła kościoła. Dziś odprawimy nabożeństwo o godz. 15.15 a od poniedziałku do czwartku po wieczornej Mszy Świętej.

 1. W tym tygodniu odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Przypominamy że w lipcu i sierpniu nie ma comiesięcznych zorganizowanych odwiedzin. Kapłani natomiast zawsze służą swą posługą w konkretnych przypadkach.

 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. Po Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a po którym nastąpi procesja z Jego relikwiami. Ze względu na nabożeństwo eucharystyczne nie będzie środowej nowenny.

 1. W środę, 6 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkich parafian prosimy o przekazywanie osobom należącym do rady uwag i propozycji, które po-winny być omawiane na tym spotkaniu.

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Na tą Mszę Świętą zapraszamy także kandydatów do bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się pierwsza próba przed przyjęciem sakramentu bierzmowania, którego we wtorek 12 czerwca w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 udzieli młodzieży Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.

 1. W piątek, 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę, 9 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 1. W niedzielę, 10 czerwca, będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Święty Stanisławie Kostko – prowadź nas ku niebu!”. Rozpoczęcie na placu przed kurią o godz. 13.30.

 1. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich.

 1. Kontynuując kilkuletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy w poniedziałek, 18 czerwca zorganizować pielgrzymkę autokarową do kościoła Świętego Floriana w Przydrożu Małym (dekanat Biała, diecezja opolska). Pielgrzymi nawiedzą też kościół pielgrzymkowy Matki Bożej Bolesnej na Szwedzkiej Górce, kościół Świętej Trójcy w Korfantowie oraz Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku (miejsce pobytu aresztowanego Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego). Koszt wyjazdu wynosi 50 złotych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Przy zapisach prosimy podać numer PESEL.

 1. Wszystkim pielgrzymom którzy w ubiegłą niedzielę pielgrzymowali do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania za udział i modlitwy zanoszone do Boga przez wstawiennictwo Maryi za naszą Wspólnotę Parafialną. Dziękujemy również księdzu Michałowi Łatuszyńskiemu za poprowadzenie pieszej pielgrzymki.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Dziękujemy kapłanom, służbie liturgicznej, szafarzom, grupom parafialnym, pani katechetce, tym którzy zbudowali ołtarze, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, panom organistom, panu Tomaszowi, który troszczył się o śpiew oraz naszej sanktuaryjnej orkiestrze. Dziękujemy tym którzy przystroili okna mieszkań i trasę procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny i pobożny udział we Mszach Świętych i procesji.

 1. Skończył się miesiąc maj bardzo bogaty w wydarzenia religijne w naszym sanktuarium. Składamy serde-czne podziękowanie za liczne i pobożne uczestnictwo zwłaszcza w nabożeństwach majowych oraz w konty-nuowanych w tym roku i tak życzliwie przyjmowanych wieczornych Apelach Maryjnych. Dziękujemy też tym którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu wydarzeń religijnych związanych z Uroczystością Święte-go Floriana, Wczesną i Pierwszą Komunią Świętą.

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Eugeniusz Parusel. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.