Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 30 grudnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

30 grudnia 2018 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Świąteczne.

 

 1. W poniedziałek, 31 grudnia zakończymy rok kalendarzowy 2018. O godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą za parafian oraz nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Chętnych do przeżycia na modlitwie ostatnich chwil starego roku i pierwszych chwil nowego roku zapraszamy do naszego kościoła w noc sylwestrową o godz. 23.45 na czuwanie modlitewne po którym o godz. 0.15 odprawimy pierwszą w nowym roku kalendarzowym Mszę Świętą.

 

 1. We wtorek, 1 stycznia początek nowego roku kalendarzowego 2019. W liturgii jest to Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. W tym dniu będzie nie-dzielny porządek Mszy Świętych zaś o godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Świąteczne. Kolekta zostanie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W następną niedzielę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta w tym dniu zostanie zebrana na potrzeby misyjne.

 

 1. Także w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada tzw. Dies Episcopi, dlatego pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie Wiktorze Skworcu oraz biskupach pomocniczych Marku Szkudło i Adamie Wodarczyku których rocznice święceń biskupich w tym dniu przypadają.

 

 1. Również w Uroczystość Objawienia Pańskiego udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 4 stycznia o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. Od 2 stycznia będziemy kontynuować Odwiedziny Duszpasterskie. W najbliższych dniach pragniemy odwiedzić parafian mieszkających przy ulicach: Szybowej, Świętej Kingi i Wandy.

 

 1. Informujemy że od 2 stycznia do 1 lutego 2019 roku okazja do spowiedzi świętej w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie (tzw. „stały konfesjonał”) będzie tylko rano od godz. 10.00 do 12.00.

 

 1. Przypominamy, że w niedzielę 13 stycznia 2019 roku o godz. 16.00 organizujemy wyjazd autokarowy na „Jasełka Polskie” do Teatru Komanderów do Domu Kultury „Sokolnia” w Imielinie. Jasełka trwają 2 godziny. Mają one swoją długą tradycję. Były między innymi dwukrotnie wystawiane na deskach katowickiego Teatru Wyspiańskiego. Koszt wyjazdu wynosi 15 złotych. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej trwają też cały czas zapisy na pielgrzymki na Cypr (od 22 do 29 kwietnia 2019 roku) oraz do Gruzji (od 3 do 11 września 2019 roku).

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, szafarzom, organistom, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze za ubogacenie graniem tegorocznej Pasterki i Mszy Świętej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz wzruszające i entuzjastycznie przyjęte koncerty na placu przykościelnym w Noc Bożego Narodzenia i w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podziękowania kierujemy do osób, które rozprowadzały opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dziękujemy tym którzy przygotowali i roznosili paczki dla chorych i wiekiem osłabionych parafian. Podziękę składamy księdzu Markowi, scholi i tym wszystkim którzy pomogli zorganizować oprawę tegorocznych Rorat. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą osoby które budowały stajenkę w naszym kościele, przygotowały okolicznościowy bilbord na placu przykościelnym oraz ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie kościół, jego obejście i probostwo. Szczególną podziękę kierujemy do panów Tomasza Zadory i Krzysztofa Potyki za wykonanie z drewna stajenki o imponujących rozmiarach. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!

 

 1. Polecamy nowy numer „Biuletynu Parafialnego” oraz „Kalendarz Katolicki” na rok 2019.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Edward Godyń. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.