Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 30 listopada 2014

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską.
 2. Dzisiaj także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość w Ojczyźnie, rodzinach, szkołach i środowiskach pracy a o godz. 15.15 zapraszamy na adwentowe nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa.
 3. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty, na które zapraszamy wszystkich parafian. Mszę Świętą roratnią będziemy sprawować w naszym kościele od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30.
 4. We wtorek o godz. 18.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. W okresie zimowym nie będzie procesji z relikwiami Świętego Floriana.
 5. W środę po wieczornej Mszy Świętej będziemy mogli przeżyć Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę o godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W najbliższy czwartek przypada wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą ogodz. 8.00 ofiarowaną za wszystkich górników.
 7. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.
 8. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 9. Również w czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
 10. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 11. W sobotę, 6 grudnia w liturgii przypada wspomnienie dowolne Świętego Mikołaja – biskupa Miry, któremu chrześcijańska tradycja przypisuje wielorakie bezinteresowne dobro świadczone bliźnim. Wykorzystajmy ten dzień jako szansę przekazania dzieciom i młodzieży pięknego zwyczaju dyskretnego czynienia dobra innym oraz przeciwstawiania się komercjalizacji osoby Świętego Mikołaja.
 12. W następną niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 13. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulicy Sztygarskiej, Szybowej, Świę-tej Kingi i Wandy. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy aby przygotować na Kolędę naczynie z wodą święconą. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać do naszych domów. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczymy przede wszystkim na trwające i planowane remonty.
 14. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampiony roratnie. Młodzież i dzieci rozprowadzają też ozdoby oraz kartki świąteczne.
 15. Na prośbę parafian od 1 grudnia w naszym kościele zostanie ujednolicone używanie dzwonów. Dźwięk dzwonów rozlegać się będzie odtąd tylko 15 minut przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej oraz o godz. 12.00 jako wezwanie do modlitwy „Anioł Pański”.
 16. Przypominamy że, w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi co tydzień (z piątku na sobotę) odbywa się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 17. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny i „Biuletyn Parafialny”.
 18. W minionym tygodniu odeszły do Pana:śp. Zofia Bizacka, śp. Janina Ścipior i śp. Teresa Binkowska. Polecajmy je miłosierdziu Bożemu.