Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 30 sierpnia 2015

 1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek, 31 sierpnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń lub śmierci przypadały w sierpniu.
 4. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00. Po niej uczniowie udadzą się do swoich szkół na uroczystość inauguracyjną. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych niech uczestniczą we Mszach Świętych rozpoczynających rok szkolny w kościołach wyznaczonych przez katechetów.
 5. Również we wtorek o godz. 10.00 w kaplicy Domu Pomocy Społecznej, gdzie znajdują się relikwie Błogosławionej Bronisławy, zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa z racji wspomnienia tej błogosławionej. W przyszłą niedzielę uczcimy Jej relikwie w naszym kościele.
 6. Także we wtorek przypada kolejna rocznica urodzin Księdza Pawła Zielińskiego. Wszystkich parafian zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00 sprawowaną za naszego solenizanta.
 7. W tym tygodniu nie będzie wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana a jedynie o godz. 8.00 odprawiona zostanie Msza Święta dziękczynno-błagalna do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo Świętego Floriana za miasto Chorzów, naszą parafię oraz czcicieli.
 8. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. Po przerwie wakacyjnej wracamy do czwartkowych Mszy Świętych sprawowanych o godz. 17.00.
 2. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.
 3. W czwartek po Mszy Świętej porannej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Klubu Seniora.
 4. W piątek o godz. 18.30 w Domu Katechetycznym będą mieć miejsce kolejne nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 5. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Duchowieństwa, związany z coroczną pielgrzymką kapłanów.
 6. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 7. W niedzielę, 6 września o godz. 14.00 oazowicze naszej archidiecezji zgromadzą się w katowickiej archikatedrze na Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 9. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 7 do 12 września). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 10. W dniach 12 i 13 września (sobota – niedziela) odbędzie się pielgrzymka autokarowa z Chorzowa na Górę Świętej Anny związana z udziałem w Uroczystościach Odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy na wyjazd przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się we wtorek, 8 września 2015 roku o godz. 18.30 w naszym kościele. Zachęcamy do pielgrzymowania zwłaszcza parafian w sile wieku oraz naszą młodzież.
 11. Dziękujemy Ojcu Piotrowi Prauzner-Bechcickiemu ze Zgromadzenia Misjonarzy Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej oraz Ojcom Franciszkanom z Panewnik za wakacyjną pomoc duszpasterską w naszej parafii, Dziękujemy również wszystkim parafianom, którzy przesłali nam pozdrowienia z miejsc swego wakacyjnego odpoczynku.
 12. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Joachim Pochaba, śp. Maria Hojnisz, śp. Halina Zok, śp. Maria Piekarczyk. śp. Helena Otawa i śp. Witold Szerner. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.