Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 31 maja 2015

 1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Łączymy się w modlitwie z mężczyznami i młodzieńcami zgromadzonymi na dorocznej pielgrzymce w sanktuarium piekarskim. Powracających z Piekar Śląskich pątników powitamy tradycyjnie ok. godz. 18.00 przy krzyżu na zbiegu ulic Wandy i Świętej Kingi. Po procesyjnym przejściu do naszego kościoła zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne za dar pielgrzymowania. W związku z powitaniem nie będzie dziś nabożeństwa majowego o godz. 15.15.
 2. We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się próba sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała dla dzieci po Wczesnej Komunii Świętej oraz uczniów klas II i III, którzy posiadają stroje liturgiczne.
 3. Również we wtorek zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła naszego kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
 4. W tym tygodniu nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.
 6. W najbliższy czwartek, 4 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwana zwyczajowo Bożym Ciałem). Oprócz uczestnictwa we Mszy Świętej wszystkich zachęcamy też do udziału w tradycyjnej procesji. Zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, dzieci komunijne w swych strojach, dzieci sypiące kwiaty, chór oraz naszą orkiestrę. W tym dniu zmianie ulegnie porządek Mszy Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00 (po niej wyruszymy na procesję zakończoną Mszą Świętą), 12.00 i 16.00. Zwracamy uwagę na to, że zamiast Mszy Świętej o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie procesji. Procesja będzie przebiegać następującą trasą: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, dalej ulicami: Śląską, drogą osiedlową koło Gimnazjum numer 4, Beskidzką (obok bloku numer 21 – 29), Beskidzką 20 – 28 (do parkingu), Beskidzką 38 – 30, Gwarecką (obok pawilonów handlowych), Śląską, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny. Wszystkich uczestników procesji prosimy aby zabrali ze sobą Skarbiec z pieśniami. Chętnych parafian prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy (I ołtarz przygotowuje Społeczność Gimnazjum numer 4, II ołtarz przygotowuje Rodzina Franciszkańska, III ołtarz przygotowuje młodzież starsza, IV ołtarz przygotowują członkowie Żywego Różańca).
 7. Także w czwartek w Mysłowicach odbędzie się VI edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus” pod hasłem: Potęga Miłości. Początek koncertu o godz. 15.00. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
 8. Od Uroczystości Bożego Ciała przez cały tydzień (do czwartku włącznie) będziemy odprawiać Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła (w Uroczystość Bożego Ciała i w niedzielę o godz. 15.15, w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych).
 9. W sobotę 6 czerwca o godz. 15.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach (Osiedle Tysiąclecia) zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna za uczestników  archidiecezjalnej pielgrzymki osób chorych, niepełnosprawnych do Lourdes oraz za ich rodziny. Eucharystii będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Po Mszy Świętej będzie można nabyć album upamiętniający tę pielgrzymkę. Cena wydawnictwa wynosi 25 złotych.
 10. Również w sobotę, 6 czerwca odbędzie się Pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Początek o godz. 10.00. Zaś w niedzielę 7 czerwca będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich. Początek o godz. 10.30.
 11. W następną niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 5 czerwca, o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 12. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 13. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z przedwakacyjną posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 8 do 13 czerwca). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 14. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Biuletyn Parafialny” i nowy numer „Spotkań”.