Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 31 sierpnia 2014

 1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa po każdej Mszy Świętej odśpiewamy Suplikacje prosząc o pokój na świecie.
 2. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne
 3. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00. Po niej uczniowie udadzą się do swoich szkół na uroczystość inauguracyjną. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych niech uczestniczą we Mszach Świętych rozpoczynających rok szkolny w kościołach wyznaczonych przez katechetów. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego chcemy zorganizować zbiórkę zeszytów, książek i przyborów szkolnych, które przekażemy potem potrzebującym dzieciom i młodzieży. Rzeczy te można składać w kancelarii parafialnej godzinach jej otwarcia.
 4. Również w poniedziałek o godz. 10.00 w kaplicy Domu Pomocy Społecznej, gdzie znajdują się relikwie Błogosławionej Bronisławy, zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa z racji wspomnienia tej błogosławionej. W przyszłą niedzielę uczcimy Jej relikwie w naszym kościele.
 5. Także w poniedziałek przypada kolejna rocznica urodzin Księdza Pawła Zielińskiego. Wszystkich parafian zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18.00 sprawowaną za naszego solenizanta.
 6. 6. We wtorek (jak w każdy I wtorek miesiąca) zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 17.15 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo ku czci Świętego Floriana i procesja z Jego relikwiami.
 7. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. Po przerwie wakacyjnej wracamy do czwartkowych Mszy Świętych o godz. 17.00. Są to tak zwane „Msze Święte szkolne”. Prosimy rodziców, by zatroszczyli się o udział w nich swoich dzieci.
 9. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.
 10. W piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym odbędą się kolejne nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 11. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Duchowieństwa, związany z pielgrzymką kapłanów do katowickiej archikatedry.
 12. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 13. W niedzielę, 7 września o godz. 14.00 zgromadzą się oazowicze naszej archidiecezji w katowickiej archikatedrze na Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.
 14. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 15. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 8 do 13 września). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 16. W sobotę 20 września odbędzie się pielgrzymka członków Żywego Różańca do Sanktuarium Maryjnego w Rychwałdzie oraz do Żywca. Koszt wyjazdu wynosi 35 złotych. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej godzinach jej otwarcia.
 17. Dziękujemy ojcu Jerzemu Wilkowi ze Zgromadzenia Ojców Kamilianów oraz ojcu Piotrowi Prauzner-Bechcickiemu ze Zgromadzenia Misjonarzy Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej za wakacyjną pomoc duszpasterską w naszej parafii, Dziękujemy równieżwszystkim parafianom, którzy przesłali nam pozdrowienia z miejsc swego wakacyjnego odpoczynku.
 18. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny oraz „Biuletyn Parafialny”.
 19. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Zbigniew Brzywczy. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu.