Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 4 czerwca 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

4 czerwca 2017 roku

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można dziś zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Msze Święte będą w naszym kościele sprawowane o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
 4. Także w poniedziałek wyruszy autokarowa Parafialna Pielgrzymka do Czech i Austrii. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 6.00 dodatkową Mszą Świętą.
 5. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. Po Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a po którym nastąpi procesja z Jego relikwiami.
 6. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W najbliższy czwartek, 8 czerwca będziemy przeżywać Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta na którą w sposób szczególny zapraszamy dzieci szkolne. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla wszystkich uczniów.
 8. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 raz jeszcze zapraszamy do salki Domu Katechetycznego dzieci z klas II i III które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Chłopców zapraszamy na spotkanie ministrantów a dziewczyny na spotkanie Dzieci Maryi.
 9. Za tydzień, w niedzielę 11 czerwca przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka przeznaczona na pomoc w działalności misyjnej Księdza Piotra Kołcza, który będzie gościł w tym dniu w naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach. Początek o godz. 13.45.
 11. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich.
 12. Przypominamy że chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną dopiero w następnym tygodniu (od 12 do 17 czerwca). Ponieważ w czwartek, 15 czerwca, przypadnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa chorych z ulic: Reymonta i Wandy odwiedzimy już w środę 14 czerwca.
 13. Przypominamy też, że w związku z pielgrzymką do Czech i Austrii, w tygodniu od 5 do 9 czerwca Kancelaria Parafialna będzie czynna każdego dnia jedynie bezpośrednio po porannej Mszy Świętej.
 14. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Już dziś informujemy że trasa procesji Bożego Ciała będzie w tym roku miała następujący układ: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, dalej ulicami: Żołnierzy Września, Beskidzką, Lipińską, Gołębią, Sztygarską, Gwarecką (za przystankiem autobusowym skręt w prawo i przejście drogą od strony garaży, potem pomiędzy blokami numer 69 i 71 wejście z powrotem na ulicę Gwarecką i skręt w lewo do ulicy Śląskiej), Śląską, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny.
 15. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym.
 16. Skończył się miesiąc maj bardzo bogaty w wydarzenia religijne w naszym sanktuarium. Składamy serdeczne podziękowanie za liczne i pobożne uczestnictwo zwłaszcza w nabożeństwach majowych oraz w kontynuowanych w tym roku i tak życzliwie przyjmowanych wieczornych Apelach Maryjnych. Dziękujemy też tym którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu wydarzeń religijnych związanych z Uroczystością Świętego Floriana, Wczesną i Pierwszą Komunią Świętą oraz udzielaniem sakramentu bierzmowania. Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej i chórowi działającemu na terenie naszej parafii dziękujemy za udział w Nabożeństwach Majowych i wieczornych Apelach Maryjnych.
 17. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny” zawierający porządek nabożeństw na dwa tygodnie. W następną niedzielę biuletyn nie ukaże się.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wacław Walachowski i śp. Eugeniusz Torka. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.