Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 8:30 - 10:00
Wtorek: 8:30 - 10:00
Środa: 8:30 - 10:00
Czwartek: 8:30 - 10:00
Piątek: 8:30 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 4 maja 2014

 1. Przeżywamy Odpust Parafialny ku czci Świętego Floriana. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.15. W tym roku Odpust Parafialny połączony jest także z oddaniem czci Świętemu Florianowi jako patronowi hutników, strażaków i miasta Chorzów. Dlatego Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył specjalny delegat Arcybiskupa Wiktora Skworca ksiądz Grzegorz Olszowski – wikariusz generalny Archidiecezji Katowickiej.
 2. W dzisiejszą III Niedzielę Wielkanocną, która jest tak zwaną Niedzielą Biblijną rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny.
 3. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy z comiesięczną posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. W związku z nabożeństwami majowymi we wtorek (mimo I wtorku miesiąca) zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana po Mszy Świętej porannej.
 5. W środę, 7 maja, w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 wikariusz generalny Archidiecezji Katowickiej ksiądz Grzegorz Olszowski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Na tę Mszę Święta zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziców, rodzeństwo i rodziny naszych bierzmowańców. Próby dla kandydatów do bierzmowania związane z tym wydarzeniem odbędą się w naszym kościele w poniedziałek, 5 maja o godz. 17.00 i we wtorek, 6 maja o godz. 19.00.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Ta Msza Święta będzie sprawowana za księdza Pawła Zielińskiego z okazji rocznicy przyjęcia przez niego święceń kapłańskich. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 7. W sobotę 10 maja o godz. 8.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Święta za śp. księdza Konrada Lubosa – duszpasterza i pierwszego budowniczego naszego kościoła, z racji przypadającej w tym dniu 15 rocznicy Jego śmierci.
 8. Również w sobotę po Mszy Świętej porannej odbędzie się w salce Domu Katechetycznego spotkanie wiel-kanocne członków Żywego Różańca.
 9. Za tydzień, 11 maja w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Spowiedź Święta dla tych dzieci będzie w sobotę, 10 maja:- o godz. 10.00 – dla dziewczyn- o godz. 11.00 – dla chłopcówPróby przed uroczystością I Komunii Świętej odbędą się w naszym kościele w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz.16.00
 10. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy w naszym kościele w niedzielę o godz. 15.15 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy do tego, by przychodzić także na Mszę Świętą a nie tylko na samo nabożeństwo i budować w sobie pobożność eucharystyczną. W związku z Nabożeństwami Majowymi nie ma w tym miesiącu Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotnich adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 11. Przypominamy że w tym roku kontynuujemy zapoczątkowane przed trzema laty w naszym sanktuarium majowe Apele Maryjne. Gromadzimy się w każdy majowy wieczór o godz. 21.00 na zewnątrz naszego koś-cioła (a w przypadku deszczowej pogody w krypcie kościoła). Serdecznie zapraszamy do udziału w apelach wszystkich naszych parafian: dorosłych, młodzież i dzieci. Zachęćmy też mieszkańców innych parafii Chorzowa i okolic.
 12. 1 Klerycy i Księża Przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przesłali życzenia do osób zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Seminarium. Można je odebrać w kancelarii parafialnej.
 13. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Biuletyn Parafialny” i płytę CD utworami związanymi tematycznie ze Świętym Janem Pawłem II.