Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 4 sierpnia 2013

 1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
 2. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.
 3. We wtorek (jak w każdy I wtorek miesiąca) zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 17.15 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo ku czci Świętego Floria-na i procesja z Jego relikwiami. Na nabożeństwo prosimy przynieść świece.
 4. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza proboszcza Pawła Bula, budowniczego kościoła w Maciejkowiach. Ksiądz Paweł wygłosi do nas słowo Boże i poprosi o dar materialny na dokończenie tej budowy.
 6. Już dziś informujemy że, 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 9.00 Msza Święta za uczestników pielgrzymki do Włoch.
 7. Doroczna pielgrzymka kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w tym roku w niedzielę 18 sierpnia. Już dziś zachęcamy do zarezerwowania czasu i licznego udziału w pielgrzymce. Oprócz pielgrzymki pieszej będzie także możliwość pojechania do Piekar Śląskich specjalnym autobusem. Wyjazd nastąpi o godz. 7.30, a koszt wynosi 12 złotych. Zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 8. Przypominamy że w najbliższych miesiącach (oprócz pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich) pragniemy pielgrzymować także do sanktuarium na Górze Świętej Anny. Młodzież zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce, która odbędzie się w dniach od 14 do 18 sierpnia tego roku na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej i pozostawienie swoich danych kontaktowych. Zaś w dniach od 14 do 15 września udamy się z parafialną pielgrzymkę autobusową na Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy będą przyjmowane na początku września.
 9. Raz jeszcze podajemy do widomości że w dniach od 26 do 30 sierpnia odbędzie się XXXVII Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę. Całkowity koszt wynosi 120 zł. Zapisy dokonywane są w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie i w parafii Wniebowzięcia NMP w Chorzowie Batorym. Szczegóły na plakacie umieszczonym w przedsionku kościoła.
 10. Do dnia 7 sierpnia w kancelarii parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie trwają  także zapisy na pielgrzymkę do Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie. W programie również przejazd przez Troki, Kowno, Sejny, Studzieniczną i rejs Doliną Rospudy. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt pielgrzymki wynosi 890 złotych.
 11. Raz jeszcze informujemy że od piątku, 16 sierpnia do piątku, 30 sierpnia nastąpią zmiany w funkcjonowaniu kancelarii parafialnej:- w piątek, 16 sierpnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.- od poniedziałku, 19 sierpnia do piątku, 30 sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki, środy i piątki po Mszy Świętej porannej (do godz. 9.00)- sprawy związane z ewentualnym pogrzebem będzie można ustalić z kapłanem dyżurującym każdego dnia bezpośrednio po porannej i wieczornej Mszy Świętej.Prosimy więc aby do środy, 14 sierpnia załatwić w kancelarii konieczne sprawy, pobrać potrzebne zaświadczenia i pozwolenia.
 12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość Niedzielny”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Małgorzta Dziedzic, śp. Lidia Sobczyk, śp. Edmund Kaczma-rek i śp. Antoni Walczak. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.