Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 4 sierpnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

4 sierpnia 2019 roku

 

 

 

 

 

 1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek, 6 sierpnia przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. Również we wtorek oddamy szczególną cześć Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów naprawy dachu kościoła, trwającego remontu organów i trwającej renowacji witraży).

 

 1. Raz jeszcze informujemy że coroczna pielgrzymka kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w tym roku w niedzielę 18 sierpnia. Zachęcamy do zarezerwowania czasu i licznego udziału w pielgrzymce. Oprócz pielgrzymki pieszej będzie także możliwość pojechania do Piekar Śląskich specjalnym autobusem. Wyjazd nastąpi o godz. 7.30, a koszt wynosi 15 zł. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 1. Przypominamy że Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2019 roku. Koszt pielgrzymki wynosi 140 złotych. Zapisy odbywają się w chorzowskiej parafii Świętej Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Informujemy raz jeszcze że w związku z okresem urlopowym przez najbliższe tygodnie na niektórych Mszach Świętych porannych nie będzie nam towarzyszyła muzyka organowa.

 

 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła. Za dotychczas podarowane kwiaty serdecznie dziękujemy.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 11 sierpnia 2019 roku o godz. 19.00 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach roz-pocznie się widowisko z okazji 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. W widowisku wystąpią między innymi: Sonia Bohosiewicz, Sambor Czarnota, Anna Guzik, Olgierd Łukaszewicz, Katarzyna Moś, Stanisław Soyka, Arkadio, Słoneczni oraz Chór Filharmonii Śląskiej. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia, Górnicza Orkiestra Dęta Kopalni Mysłowice-Wesoła oraz Żeńska Orkiestra Salonowa Polskiej Grupy Górniczej. Widowisko będzie transmitowane przez Telewizję Polską. Wstęp jest wolny.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: p. Elżbieta Kubik, śp. Józef Drążek i śp. Alojzy Winiarski. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.