Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 5 października 2014

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 2. W ubiegłą środę rozpoczęliśmy październik – miesiąc Nabożeństw Różańcowych. W niedziele nabożeństwa odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Bardzo prosimy aby po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.
 3. W tym tygodniu, według stałego porządku, odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. We wtorek wieczorem zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 16.45 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie a o godz. 17.15 odmówimy Różaniec. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej krótkie nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła naszego kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 6. W sobotę po porannej Mszy Świętej w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Natomiast przed kościołem z racji Dnia Papieskiego zostaną zebrane ofiary na fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 8. W niedzielę, 12 października o godz. 18.00, w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla odbędzie się Mię-dzyuczelniana Inauguracja Nowego Roku Akademickiego 2014/2015. W ramach uroczystości zostanie wręczona nagroda „Lux ex Silesia” Państwu Teresie i Eugeniuszowi Malickim.
 9. W sobotę, 18 października odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca do Archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Zapisy na wyjazd autokarowy przyjmowane są w kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu wynosi 5 złotych.
 10. W kancelarii parafialnej są do nabycia bilety na widowisko „Exodus” organizowane w katowickim Spodku w dniu 16 października. Cena biletu wynosi 30 złotych.
 11. Urząd Miasta Chorzów, Parafia Ewangelicko – Augsburska w Chorzowie oraz Centrum Medycznego „BetaMed” z okazji Światowego Dnia Seniora zapraszają w sobotę, 11 października szczególnie seniorów do chorzowskiej placówki „BetaMed” przy ulicy Racławickiej 20 a. W godz. od 10.00 do 15.00 w ośrodku będzie można posłuchać występu chóru „Cantate” z ewangelickiej parafii, koncertu kwintetu „Mood Time Quinnet” oraz zwiedzić ośrodek i zapoznać się z ofertą jego usług.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie naszym parafianom za udział w corocznej Pielgrzymce Chorzowian do Piekar Śląskich. Księdzu Michałowi dziękujemy zaś za zorganizowanie pielgrzymki do Rychwałdu i Żywca a wszystkim jej uczestnikom za pamięć modlitewną o naszej parafii.
 13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 14. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Krystyna Sojka, śp. Bronisława Poremba i śp. Edmund Klemmer. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.