Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 5 września 2021 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

5 września 2021 roku

 

 

 

 

 

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W bieżącym tygodniu odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. W związku z wielką liczbą zgłoszonych chorych na niektóre dni, prosimy aby chorzy czekali cierpliwie na odwiedziny.

 

 1. Od poniedziałku, 6 września, w Kancelarii Parafialnej, będzie można dokonać rezerwacji intencji mszalnych na rok 2022. Od zeszłego roku zmienił się sposób przyjmowania rezerwacji. Osoba, która pragnie dokonać takiej rezerwacji powinna przynieść i zostawić w kancelarii kartkę na której jest wypisane pełne brzmienie intencji oraz imię, nazwisko, adres i numer telefonu zamawiającego. Prosimy, aby osoby które w następnym roku kalendarzowym pragną zarezerwować intencję na konkretny termin uczyniły to jak najprędzej. Ze względów organizacyjnych rezerwacji terminów będzie można dokonywać jedynie osobiście w kancelarii a nie drogą telefoniczną czy mailową. Przez najbliższe 2 tygodnie Kancelaria Parafialna będzie czynna według porządku sprzed pandemii (poniedziałek, środa i piątek od godz. 8.30 do godz. 10.00, we wtorek i czwartek od godz. 16.00 do godz. 17.30).

 

 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli.

 

 1. W środę po porannej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej w 2022 roku zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie w środę, 8 września o godz. 18.00 do salki Domu Katechetycznego. Ponieważ na razie nie jest prowadzona katechizacja w przedszkolach znajdujących się na terenie naszej parafii, na to spotkanie niech przybędą też dzieci które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej w 2023 roku i ich rodzice.

 

 1. W czwartek, 9 września, o godz. 17.00 sprawowana będzie cotygodniowa Msza Święta szkolna. W czasie tej Mszy Świętej uczniom klas pierwszych pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne. Prosimy je przynieść do kościoła. W związku z panującą pandemią o uczestnictwie dzieci w tej Mszy Świętej niech zdecydują ich rodzice.

 

 1. W sobotę w Domu Parafialnym odbędą się pierwsze powakacyjne spotkania grup dziecięco-młodzieżowych naszej parafii. O godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie ministrantów a o godz. 10.00 Dzieci Maryi.

 

 1. Także w sobotę wyruszy pielgrzymka autokarowa z Chorzowa na Górę Świętej Anny związana z udziałem w Uroczystościach Odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Początkiem pielgrzymki będzie Msza Święta sprawowana o godz. 6.00. Telefoniczne zgłaszanie chęci udziału w tej pielgrzymce odbywa się do momentu wyczerpania limitu miejsc noclegowych. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Osoby, które nie były na takiej pielgrzymce w ubiegłych latach proszone są o kontakt z księdzem proboszczem.

 

 1. W niedzielę, 12 września, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. Dzień ten jest także 3 rocznicą konsekracji Księdza Biskupa Grzegorza Olszowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 1. Również w najbliższą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka, jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego.

 

 1. Już dziś informujemy, że we wtorek, 14 września 2021 roku o godz. 18.30 na probostwie naszej parafii odbędzie się spotkanie związane z październikową pielgrzymką do Andaluzji.

 

 1. W październiku rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w roku 2022. Osoby uczęszczające do VIII klasy szkoły podstawowej i starsze które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu powinny wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Formularz należy osobiście pobrać i osobiście oddać wypełniony w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Ostateczny termin składania formularzy upływa w piątek, 25 września 2021 roku. Nie będą przyjmowane zgłoszenia dokonywane przez rodziców i krewnych kandydatów.

 

 1. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną poprzez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).

 

 1. Pod chórem jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Biuletyn Parafialny” i specjalne wydawnictwo związane z beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.