Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 6 grudnia 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


II NIEDZIELA ADWENTU

 

6 grudnia 2020 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 1. We wtorek, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym sanktuarium będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.
 1. W sobotę od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 1. W grudniu obecnego roku Dzień Fatimski przypada w niedzielę. W tym dniu o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta za czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz za osoby zalecane.
 1. Ze względu na panującą sytuację nie ma w tym roku dodatkowej adwentowej Mszy Świętej „roratniej”. Jednak w poniedziałki i środy Msze Święte parafialne o godz. 18.00 sprawujemy, ze specjalnym adwentowym rozważaniem, według formularza „Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu”. Chętnych prosimy o przynoszenie na nie świec i lampionów. Te Msze Święte są transmitowane przez stronę internetową naszej parafii.
 1. Zachęcamy także do zapoznania się na stronie internetowej naszej parafii z propozycją adwentową „Roraty we Florianie”.
 1. W związku z pandemią nie ma odwiedzin chorych i starszych wiekiem parafian z posługą sakramentalną. Kapłan uda się do konkretnej osoby jedynie na jej wyraźne życzenie wyrażone przez zgłoszenie telefoniczne.
 1. Zachęcamy parafian do włączenia się w „Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów”. Szczegóły podane są na miniplakatach.
 1. W zakrystii i w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i tzw. „sianko betlejemskie”.
 1. Do poniedziałku, 21 grudnia, przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele będzie ustawiona specjalna choinka na której zawieszone zostały symboliczne bombki. Tak jak w ubiegłym roku promuje ona akcję „Paczuszka dla maluszka”. Chętni do włączenia się w akcję mogą przygotować paczkę z artykułami higienicznymi przeznaczonymi dla dzieci i położyć pod tą choinką, zabierając na pamiątkę jedną z bombek. Paczki zo-staną przekazane potrzebującym dzieciom w Domu Samotnej Matki w Częstochowie. Szczegóły akcji umieszczone są na plakatach.
 1. Kancelaria Parafialna nadal jest nieczynna. Sprawy konieczne można załatwić po uprzednim umówieniu się telefonicznym (numery telefonów: 32 241 33 35 lub 606 717 040).
 1. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez ofiary składane do skrzynki umieszczonej pod chórem oraz przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
 1. Jest kilkuletnią tradycją w naszej parafii, że zasadniczo pod koniec każdej Mszy Świętej niedzielnej modlimy się za zmarłych, którzy w minionym tygodniu odeszli do Pana. Wymieniamy wtedy imiennie tych zmarłych, o których odejściu do wieczności wiemy. Zdarza się jednak, że jako wspólnota parafialna, nie mamy informacji o tym iż dana osoba zmarła. Organizujący pogrzeb swego bliskiego przenoszą bowiem, ze względów praktycznych, ceremonie pogrzebowe do innej parafii, bez powiadomienia i bez uzyskania tak zwanego przekazu pogrzebu. Nieuzasadnione są więc pretensje że takiej zmarłej osoby nie wspominamy w niedzielnych modlitwach. Zdziwieniem a nawet smutkiem napawa też fakt że nawet osoby mocno zaangażowane przez wiele lat w życie parafialne (będące nieraz budowniczymi kościoła) przez decyzję rodziny są pozbawione pogrzebu w naszym sanktuarium albo przynajmniej obecności kapłana z naszej parafii.
 1. W przedsionku kościoła można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Małgorzata Spychalska, śp. Edward Jędrzejczyk, śp. Elfryda Wróbel, śp. Dorota Wons, śp. Eugeniusz Zgraj, śp. Marian Fert i śp. Danuta Biniok. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.