Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 7 października 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7 października 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Przed kościołem odbywa się zbiórka na chorzowskie „Hospicjum”.
 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Zachęcamy by po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej.
 1. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 1. Również we wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów, którzy rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy też członków rodzin kandydatów zainteresowanych ich bierzmowaniem. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 1. W czwartek godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele cotygodniowa Msza Święta szkolna.
 1. Także w czwartek wieczorem w naszym kościele zgromadzą się kapłani dekanatu Chorzów na comiesięcznym spotkaniu modlitewno-formacyjnym. Pamiętajmy o nich w naszych osobistych modlitwach.
 1. W sobotę, 13 października przeżywać będziemy tradycyjny Dzień Fatimski według stałego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.
 1. Za tydzień przed kościołem z racji Dnia Papieskiego zostaną zebrane ofiary pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 1. W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa-Łagiewnik w ramach Pielgrzymki Apostolatu „Margaretka”. Koszt wyjazdu wynosi 30 złotych. Wyjazd nastąpi w sobotę 13 października o godz. 8.00 sprzed naszego kościoła.
 1. W dniach od 22 do 30 kwietnia 2019 roku nasza parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę na Cypr. Prosimy wszystkich, którzy zapisali się na wstępna listę zgłoszeniową w Kancelarii Parafialnej, aby potwierdzili chęć wyjazdu. W Kancelarii Parafialnej istnieje także możliwość zapisania się nowych osób. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 złotych.
 1. Rodziny które chciałyby jakiemuś dziecku przygotowującemu się do przyjęcia I Komunii Świętej podarować nieodpłatnie ujednolicony strój komunijny obowiązujący w naszej parafii od kilku lat mogą to uczynić przynosząc ten strój do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.
 1. Po przerwie wznawia działalność nasza Biblioteka Parafialna. Chętnych zapraszamy w każdy wtorek od godz. 8.45 do godz. 9.15 oraz w czasie comiesięcznych spotkań Katechezy Dorosłych i Kręgu Biblijnego. Biblioteka mieści się w jednej z salek Domu Parafialnego.
 1. Wszystkim parafianom, którzy brali udział w corocznej Pielgrzymce Chorzowian do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy też naszym ministrantów za oprawę liturgiczną Mszy Świętej.
 1. Kończymy kolejny etap renowacji witraży naszego kościoła zaplanowany na bieżący rok. Dziękujemy firmie „Pierończyk Mirosław. Witraże artystyczne, sakralne, ozdobne” za dotychczas wykonaną pracę. Szczególnie dziękujemy Panu Markowi Dudkowi który z upoważnienia parafii od początku trwania renowacji bezinteresownie organizuje i nadzoruje pozyskiwanie dotacji finansowych pochodzących z Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Chorzów przeznaczonych na nią.
 1. Kończymy również pierwszy etap renowacji organów w naszym kościele. Za włożony trud dziękujemy przeprowadzającemu remont naszemu organiście Panu Tomaszowi Zadorze oraz jego pomocnikowi Panu Krzysztofowi Potyce.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia Kalendarz na rok 2019 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.