Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 marca 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8 marca 2020 roku

 

 

 

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta jest kolektą zwykłą przeznaczoną na bieżące potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

 

 1. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci naszej parafii na tak zwaną Mszę Świętą szkolną.

 

 1. W piątek, 13 marca przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 

 1. Także w piątek przypada siódma rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

 

 1. Również w piątek o godz. 17.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Przed rozważaniem Drogi Krzyżowej chcemy wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych można składać w Kancelarii Parafialnej oraz przed lub po Mszy Świętej do specjalnej zamkniętej skarbonki. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej. W minionych latach zauważyliśmy niepokojącą tendencję do wychodzenia z kościoła po skończonej Drodze Krzyżowej. Ciągle musi-my pamiętać że, najważniejszą i najpełniejszą relacją w naszej wierze jest spotkanie z Bogiem we Mszy Świętej (modlitwa, słuchanie Słowa Bożego, przyjęcie Komunii Świętej). Piękne zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach mogą być tylko dodatkiem do pełnego spotkania z Panem we Mszy Świętej. Bez pobożności eucharystycznej nasza wiara powoli przeradza się tylko w tradycję, która uspokaja nasze sumienia lecz nie prowadzi do osobistego spotkania z Bogiem.

 

 1. W związku z jubileuszem 200 lat Wspólnot Żywego Różańca w sobotę 14 marca o godz. 10.00 zapraszamy Członków Żywego Różańca do kościoła Świętej Jadwigi (który jest w tym dniu kościołem stacyjnym) na modlitwę różańcową, Mszę Świętą a potem na spotkanie do Domu Parafialnego (przy ulicy Chrobrego 17).

 

 1. W niedzielę, 15 marca minie 24 rocznica śmierci Księdza Biskupa Czesława Domina przez wiele lat biskupa pomocniczego diecezji katowickiej a następnie ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wypraszajmy dla niego radość nieba.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na trwające remonty witraży i organów oraz konieczny remont dachu naszego probostwa). Przypominamy że w ubiegłym roku nie otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego spodziewanej dotacji na remont witraży i jako parafia musimy zapłacić za wykonaną renowację z funduszy parafialnych co jest dla parafii bardzo wielkim wydatkiem. Za każdą więc ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i okolic.

 

 1. Zachęcamy parafian do przekazywania 1% swego podatku za rok 2019 na jakiś szczytny, służący dobru człowieka cel. O pomoc w tej formie prosi nas Fundacja Caritas Katowice (KRS 0000291119) oraz chorzowskie „Hospicjum” (KRS 0000015960).

 

 1. Jeszcze raz informujemy że mając na uwadze wskazania Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ryzyko zagrożenia epidemiologicznego i dobro wiernych Archidiecezja Katowicka odwołuje wyjazd do Rzymu w ramach Narodowej Pielgrzymki z okazji 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, zaplanowany od 15 do 17 maja 2020 roku.

 

 1. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.