Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 stycznia 2023 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 

8 stycznia 2023 roku

 

 

 1. Przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Kolekta zostanie przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo Kolędowe.
 3. W tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do bierzmowania:
  – w poniedziałek, 9 stycznia o godz. 18.00 – chłopcy
  – we wtorek, 10 stycznia o godz. 18.00 – dziewczyny
  Kandydaci niech wcześniej przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania.
 4. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta szkolna. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci zainteresowanych szyciem strojów komunijnych.
 6. W piątek, 13 stycznia, przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 8.00 będzie sprawowana Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Świętej zostaną pobłogosławione lekarstwa i dewocjonalia.
 7. Kolekta następnej niedzieli będzie zebrana na potrzeby archidiecezji.
 8. Kończymy tegoroczne Odwiedziny Duszpasterskie. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkających przy ulicach: Szpitalnej, Sztygarskiej i Szybowej. Ci którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie mogą to uczynić w środę, 11 stycznia w ramach tzw. Kolędy dodatkowej. Prosimy zgłosić taką chęć w Kancelarii Parafialnej. Przypominamy, że choć Odwiedziny Duszpasterskie w ramach Kolędy dodatkowej rozpoczną się o godz. 15.00 to w związku z odwiedzanymi mieszkaniami znajdującymi się na obszarze całej parafii kapłan pod konkretny adres przybędzie o trudnej do wyznaczenia godzinie. Jeżeli ktoś z ważnych powodów chciałby przyjąć kapłana o określonej godzinie prosimy tę informację podać przy okazji zgłaszania.
 9. Już dziś informujemy, że w czwartek, 2 lutego 2023 roku po Mszy Świętej o godz. 18.00 w naszym sanktuarium pragniemy zorganizować koncert kolęd pod nazwą „Pożegnanie Żłobka”. W czasie koncertu będą mogli wystąpić wszyscy chętni, by zaśpiewać, zagrać a nawet zatańczyć kolędę. Zapraszamy osoby w każdym wieku, solistów, duety i liczniejsze grupy (na przykład całe rodziny). Wykorzystajmy nadchodzący czas by przygotować się do tego wydarzenia.
 10. Rodziny które chciałyby jakiemuś dziecku przygotowującemu się do przyjęcia I Komunii Świętej podarować nieodpłatnie ujednolicony strój komunijny obowiązujący w naszej parafii od kilku lat, mogą to uczynić przynosząc ten strój do Kancelarii Parafialnej po uprzednim telefonicznym umówieniu się.
 11. W ubiegłym tygodniu zakończyła się akcja „Paczuszka dla maluszka”. Paczki zostały przekazane do chorzowskiej Fundacji „Wspólna Nadzieja”. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i osobom, które zorganizowały tę akcję, zwłaszcza Państwu Sandrze i Marcinowi Francka.
 12. Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, szafarzom, organistom, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze za ubogacenie graniem tegorocznej Pasterki i Mszy Świętej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz jak co roku wzruszające, koncerty w Noc Bożego Narodzenia i w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podziękę składamy księdzu Dawidowi i tym wszystkim którzy pomogli zorganizować i poprowadzić Roraty. Wyrazy wdzięczności niech przyj-mą osoby które budowały stajenkę w naszym kościele, przygotowały okolicznościowy bilbord na placu przy-kościelnym, zorganizowały paczki dla naszych seniorów, rozprowadzali opłatki, świece i sianko betlejemskie oraz ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie kościół, jego obejście i probostwo. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!
 13. Przypominamy, że sprawy związane z Kancelarią Parafialną prosimy załatwiać tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się (rezerwacja intencji mszalnych – numer: 515 936 141, pozostałe sprawy – numery: 32 241 33 35 lub 606 717 040).
 14. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
 15. Pod chórem jest do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Watolla, śp. Marta Adryjanowicz, śp. Henryk Pawłowski, śp. Józef Kozioł i śp. Kazimierz Orpik. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.