Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 9 grudnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU

9 grudnia 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Przed kościołem odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 1. Msze Święte roratnie sprawujemy w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Roraty to Msza Święta o Matce Bożej w Adwencie, na którą zapraszamy wszystkich parafian, którym czas i obowiązki pozwalają. Nie ulegajmy błędnemu przekonaniu, że Roraty są przeznaczone tylko dla dzieci i mają zawierać swobodne religijne pogadanki i konkursy.

 1. W bieżącym tygodniu odbędzie się przedświąteczny obchód chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej. Przypominamy że w związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian w styczniu 2019 roku.

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 1. W czwartek 13 grudnia przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 1. Kolektę przyszłej niedzieli przeznaczymy na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafialnych.

 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Morcinka, Kędzierzyńskiej, Zabrskiej, Raciborskiej, Reymonta, Kozielskiej, Strzelców Bytomskich i Styczyńskiego. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczone zostaną przede wszystkim na remonty, a zwłaszcza na kontynuację renowacji witraży i trwający gruntowny remont organów. Z tyłu kościoła został wystawiony pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.

 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 1. W sobotę, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w czasie Mszy Świętej przeżywała swą coroczną uroczystość patronalną grupa Dzieci Maryi. Serdecznie dziękujemy księdzu Markowi Lampie i animatorkom za pracę formacyjną a całej Wspólnocie Dzieci Maryi za chętną pomoc w organizowaniu i przeprowadzaniu różnych wydarzeń parafialnych. Podziękowania kierujemy też do byłego opiekuna Dzieci Maryi księdza Michała Łatuszyńskiego. Dziękujemy także za dobro wnoszone w życie naszej parafii księdzu Michałowi Lepichowi i Wspólnocie Oazowej Ruchu Światło-Życie dla których Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest również Świętem Patronalnym.

 1. W dniach od 3 do 11 września 2019 roku organizowana jest Pielgrzymka do Gruzji („Gruzja pierwszych chrześcijan”). Nasza parafia otrzymała do rozdysponowania 10 miejsc. Koszt wyjazdu wynosi 3350 złotych. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się i pobranie szczegółowych informacji w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.

 1. Dziś w ramach tegorocznego Chorzowskiego Jarmarku Świątecznego odbywającego się w Parku Hutników (w okolicy Urzędu Stanu Cywilnego) o godz. 14.30 wystąpi nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.

 1. Młodzieżowy Dom Kultury mieszczący się w Chorzowie przy ulicy Lompy 13 zaprasza w dzisiejszą niedzielę na imprezę charytatywną „Przed Świętami – inaczej…”. Impreza rozpocznie się o godz. 15.00. Szczegóły podane są na plakacie umieszczonym przy wyjściu z naszego kościoła.

 1. W ubiegłym miesiącu zakończyliśmy kolejny etap renowacji witraży naszego kościoła zaplanowany na bieżący rok. Dziękujemy firmie  „Pierończyk Mirosław. Witraże artystyczne, sakralne, ozdobne” za dotychczas wykonaną pracę. Informujemy że renowacja witraży dokonuje się dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Marszałka Województwa Śląskiego i z budżetu Miasta Chorzów.

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Można także zakupić Kalendarz Śląski „Z tej ziemi” na rok 2019.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Hubert Krakowczyk, śp. Ludwika Macierzyńska, śp. Stefan Stachowicz i śp. Magdalena Tomczak. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.